Dodaj to do wody, a przedłużysz świeżość kwiatów. Prosty, domowy sposób

Cięte kwiaty przede wszystkim ożywiają wnętrze oraz urozmaicają domowe dekoracje. To również jeden z najpopularniejszych prezentów dla kobiet. Przedstawione sposoby pozwolą znacząco wydłużyć ich żywotność.

Każdy z nas lubi dostawać lub obdarowywać kwiatami bliskie nam osoby. Niezależnie od tego czy są to urodziny, Dzień Matki czy imieniny, kwiaty zawsze będą idealnym prezentem. Niestety ich pięknym wyglądem cieszymy się jedynie kilka dni, jednak wystarczą sprawdzone, domowe sposoby, które pomogą przedłużyć żywotność kwiatów

Podcięcie końcówek. Prosty i sprawdzony sposób

Jednym z najpopularniejszych metod przedłużania żywotności kwiatów jest podcięcie ich końcówek. Wystarczy, że przed wstawieniem bukietu do wazonu przytniemy łodygi o mniej więcej 1-3 cm pod kątem około 45 stopni. Dzięki zwiększonej powierzchni kwiaty będą miały możliwość pobrania większej ilości wody, co znacznie wydłuży ich żywotność. 

Lakier do włosów także sprawdzi się do przedłużenia życia kwiatów. Zaskakujące efekty 

Do przedłużenia żywotności kwiatów zadziała również lakier do włosów. Jeśli bukiet znajduje się w koszu lub wazonie, na początku należy go wyjąć. Następnie pryskamy lakierem do włosów płatki kwiatów z odległości kilkunastu centymetrów. Nie wolno robić tego zbyt blisko, aby ich nie uszkodzić. Spryskane kwiaty obracamy do góry nogami na czas wyschnięcia substancji, po czym ponownie umieszczamy w swojej kompozycji. 

Domowa odżywka dla kwiatów. Wystarczą jedynie popularne produkty 

Do bukietów często dołączane są specjalne saszetki z odżywką, które mają jak najdłużej utrzymać kwiaty przy życiu. Jeśli nie posiadamy takiej saszetki, możemy przygotować własny preparat. Do litra letniej wody należy wsypać łyżeczkę cukru oraz pół łyżeczki kwasku cytrynowego. Przy stosowaniu tej metody codzienna wymiana wody jest niezbędna. 

Więcej o: