Nowa Miss Polski 2022. Kim jest Aleksandra Klepaczka? "Jestem osobą, która zna swoją wartość"

W tym roku o miano najpiękniejszej Polki walczyły 24 kandydatki. Ostatecznie tytuł Miss Polski 2022 udało się zdobyć Aleksandrze Klepaczce. Czym na co dzień zajmuje się 22-latka?

W Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu odbyły się nie tylko wybory Miss Polski, ale również Miss Supranational, Mister Supranational. Festiwal Piękna trwał od 15 do 17 lipca. Jednak to właśnie 22-latka, która otrzymała miano najpiękniejszej Polki, wzbudza największe zainteresowanie. Kim jest Aleksandra Klepaczka?

 
Zobacz wideo Wersow sześć lat temu wzięła udział w wyborach miss. Jest nie do poznania

Miss Polski 2022. Najpiękniejsza Polka została wybrana 

Już od 30 lat odbywa się konkurs, w którym dziesiątki kobiet ubiega się o koronę i tytuł najpiękniejszej Polki. W tym roku o tytuł Miss Polski starały się aż 24 kandydatki. Galę, która odbyła się w Nowym Sączu poprowadzili Izabela Janachowska, Ilona Krawczyńska i Krzysztof Ibisz. W jury zasiedli natomiast m.in.: Viola Piekut, Paulina Sykut-Jeżyna, Marcelina Zawadzka, Sławek Uniatowski i Miss Polski 2021 Agata Wdowiak. 

Ostatecznie w konkursie zwyciężyła Aleksandra Klepaczka, która tuż po trzymaniu korony powiedziała: 

- Jeszcze nie wiem, co czuję, to wszystkie emocje naraz. Postaram się wykorzystać ten tytuł jak najlepiej. Nie dochodzi do mnie, myślę, że długo tak będzie. Jest tu cały czas grupa wsparcia, na pewno się z nimi przytulę. 

 

Kim jest Aleksandra Klepaczka? Nowa Miss Polski 2022 prywatnie

Przed konkursem Aleksandra Klepaczka mówiła: 

- Mam 22 lata. Startowałam z castingu online. Pochodzę z Bukowca, woj. łódzkie. Na co dzień pracuję w firmie IT jako rekruter oraz studiuję na kierunku: inżynier zarządzania na Politechnice Łódzkiej. Właśnie skończyłam pisać swoją pracę inżynierską i mam nadzieję, że już niedługo będę dumną panią inżynier. 

Nieco więcej o nowej Miss Polski udało się dowiedzieć portalowi Pomponik, który przeprowadził z 22-latką wywiad tuż po konkursie. Aleksandra zdradziła, że chciałaby szerzyć wiedzę z zakresu pierwszej pomocy: 

- Moim pierwszym pomysłem jest wspieranie idei pierwszej pomocy, nauki tej pierwszej pomocy wśród młodych i wśród dorosłych. Oraz idea krwiodawstwa. (...) Myślę, że to jest bardzo ważne, żeby to promować i nagłośnić ten temat. 

Zapytana natomiast o to, czy nie boi się opinii innych po wygranej w konkursie, odpowiedziała: 

- Myślę, że każda osoba, która przychodzi do tego konkursu, wie, że poddaje się ocenie innych i jest na to gotowa. Ja również. Myślę, że ludzie będą mówić różne rzeczy. Ja wiem swoje. Jestem osobą, która zna swoją wartość i mam nadzieję, że tak pozostanie niezależnie od tych komentarzy, które się pojawią. 

Klepaczka zdradziła też nieco więcej na temat swojego życia uczuciowego:

- Mam chłopaka, czeka tutaj na mnie. (...) Z chłopakiem jesteśmy razem już bardzo długo. Myślę, że ponad pięć lat to już jest staż. Taki lojalny, fantastyczny człowiek.

 
Więcej o: