Kiedy sadzić truskawki w ogrodzie i na działce? Ten termin gwarantuje bujne plony i soczyste owoce

Kto z nas nie marzy o uprawie pięknych, rumianych i słodkich truskawek? Posiadając przydomowy ogródek lub działkę, każdy z nas może je wyhodować. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji można się cieszyć bujnymi i smacznymi plonami. Kiedy najlepiej sadzić truskawki?

Truskawki to niezwykle mało wymagające rośliny działkowe. Ich uprawa może mieć miejsce na wielu rodzajach gleby, najlepiej na podłożu przepuszczalnym oraz lekko kwaśnym, gdzie pH oscyluje w granicach 5,5-6,5. Jak i kiedy najlepiej sadzić truskawki w ogrodzie lub na działce?

Zobacz wideo Jak mrozić owoce? Jak usunąć plamę z truskawek? Jak pozbyć się pestek z czereśni? Rozwiązujemy letnie problemy

Kiedy sadzić truskawki? Ten termin to gwarancja obfitych plonów

Truskawki to owoce, których uprawa jest wyjątkowo popularna z uwagi na dostępność oraz minimalne wymagania. Na rynku dostępne jest wiele typów sadzonek, należą do nich m.in. frigo, zielone oraz doniczkowe. Najlepszym terminem do sadzenia truskawek jest przełom lipca oraz sierpnia, ale możesz to zrobić również podczas całego okresu wegetacji. Nie będzie to oznaczać mniejszych lub słabszych plonów. Jedynie sadzenie owoców wiosną lub jesienią może skutkować niewielkimi pierwszymi plonami.

Jak sadzić truskawki w ogrodzie? Technika jest ważna

Ziemia pod uprawę warto, żeby była wcześniej odpowiednio przygotowana. Kilka tygodni wcześniej nawieź glebę przy użyciu naturalnych nawozów takich jak: kompost lub obornik. Sadzenie truskawek powinno nastąpić kilka dni po przekopaniu rabaty, gdy ziemia już lekko osiądzie. Dzień wcześniej dobrze jest dodatkowo nawodnić kawałek działki. Rośliny umieszczamy w rzędach oddalonych od siebie o 50 cm. Odległość od poszczególnych krzaczków powinna wynosić zaś od 20 do 35 cm. Im większy rozstaw sadzonek, tym łatwiejszy będzie zbiór plonów.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: