Jak usunąć gniazdo os i pozbyć się ich na dobre? Te domowe środki na owady od razu je odstraszą

Osy to owady, które nie cieszą się dobrą sławą. Dzieje się tak między innymi przez bolesne i nieprzyjemne ugryzienia, które powodują. Zastanawiasz się, jak usunąć gniazdo os i pozbyć się ich ze swojego otoczenia? Poznaj sposoby na nieproszonych gości. Dzięki nim odpoczniesz, bez obaw o użądlenia.

Wiele z nas zastanawia się, jak odstraszyć osy i w spokoju korzystać z uroków pogody, bez poczucia zagrożenia atakiem. Warto jednak pamiętać o roli tych owadów w przyrodzie. Osy eliminują wiele popularnych szkodników roślin. Zanim zdecydujesz się na ich zabijanie, spróbuj je odstraszyć. Przedstawiamy domowe sposoby na pozbycie się owadów. Opierają się na substancjach i produktach, których nie tolerują osy.

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Joanna Krupa Joanna Krupa pozuje w bieliźnie. "Oszałamiająca jak zawsze"

Jak pozbyć się os? Domowe sposoby odstraszające owady

Istnieje wiele sposobów na skuteczne odstraszenie os. Nie wszystkie z nich są jednak bezpieczne i naturalne. Zanim sięgniesz po specjalne preparaty, skorzystaj z właściwości produktu, jakim jest olej goździkowy. Jego zapach, dla człowieka jest przyjemny, inaczej w przypadku os. Owady te szczególnie go nie lubią i sprawia on, że trzymają się z dala od jego źródła. Wystarczy, że przygotujesz roztwór z wody i olejku goździkowego. Gotową mieszankę przelej do butelki ze spryskiwaczem. Następnie spryskaj pomieszczenie lub taras. Dodatkowo warto również rozpylić go na tekstyliach, np. poduszki, zasłony. 

Użądlenie osy. Zdjęcie ilustracyjne Użądlenie osy. Jak sobie radzić?

Co odstrasza osy? Wykorzystaj właściwości octu 

Kolejną słabością os jest zapach podgrzanego octu. Wystarczy naprawdę niewielka jego ilość, aby skutecznie pozbyć się nieproszonych gości z naszego otoczenia. Umieść pojemnik wypełniony produktem, w miejscu ich występowania. Woń octu zniechęci owady do pojawiania się w tym miejscu.

Jak wyczyścić piekarnik? Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? To banalnie proste!

Jak usunąć gniazdo os? Bezpieczny sposób

Chcąc usunąć gniazdo os ze swojego otoczenia, nie podejmuj pochopnych decyzji, gdyż nie zawsze są one najbezpieczniejszymi rozwiązaniami. W tym celu wykorzystaj specjalne preparaty przeznaczone do zwalczania owadów na odległość. Pozwalają one na zachowanie bezpiecznego dystansu 5-7 m. Następnego dnia po użyciu środka owadobójczego, najlepiej w nocy, podejdź do gniazda. Zrób to spokojnie i cicho. Zakryj gniazdo przy użyciu worka na śmieci wykonanego z grubej folii. Odłącz je od powierzchni i szczelnie zamknij worek.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: