Niezbędne witaminy i sprawdzone sposoby na włosy. Wystarczy 10 złotych, aby były błyszczące i zdrowe

Woda ryżowa na włosy, olejek rozmarynowy na włosy a może aloes na włosy? Nie ważne, którą z tych metod pielęgnacji wybierzesz, efekty mogą cię zaskoczyć. Niezbędne witaminy na włosy tylko im pomogą. Tłumaczymy korzyści płynące z każdej z nich.

Jeżeli marzą ci się gęste długie i bujne włosy, możesz to osiągnąć. Warto wykorzystać kilka porad urodowych, dzięki którym pasma będą do pozazdroszczenia. Co jednak jest najważniejsze? Oto trzy konkretne kroki, które możesz wykonać, aby osiągnąć cel.

Dominika Gwit przeszła metamorfozę? Fani komentują: 'Chudnie Dominisia w oczach' (zdjęcie ilustracyjne) Dominika Gwit w stroju kąpielowym. "Wiem, że i ja mogę tak wyjść na plaże"

Witaminy na włosy to sekret bujnych i zdrowych pasm

Jeżeli marzymy o zdrowych pięknych i lśniących włosach to właśnie zbilansowana i pełna witamin dieta jest kluczem do tego, aby to osiągnąć. W tym celu tych pięć kluczowych witamin powinno znaleźć się w twoich posiłkach codziennie:

  1. Witamina A odpowiada za poprawę metabolizmu cebulek włosowych oraz komórek skóry głowy. Możemy znaleźć w wątróbce, jajkach, produktach mlecznych czy marchwi.
  2. Witaminy z grupy B są istotne dla prawidłowej kondycji włosów. Wzmacniają włosy, a dodatkowo mogą one zapobiegać powstawaniu łojotoku. W tym celu warto spożywać więcej pomidorów, szpinaku, otrębów czy migdałów.
  3. Niedobór witaminy C może objawiać się łamliwymi i przesuszonymi włosami. Znajdziemy ją w brukselce, papryce, truskawkach oraz kiszonkach.
  4. Witamina D może zapobiegać wypadaniu włosów. Aby dostarczyć ją do organizmu, wystarczy wzbogacenie diety o rybie tłuszcze, jaja i nabiał.
  5. Witamina E wpływa na kondycję całej skóry głowy. Nawilża ona bowiem i regeneruje skórę, dzięki czemu włosy stają się błyszczące i gładkie. Jest obecna w nasionach i orzechach, a także tłuszczach.

Aloes na włosy pomorze spełnić marzenia o bujnej fryzurze

Aloes odznacza się silnie nawilżającymi oraz przeciwzapalnymi właściwościami. W liściach tej rośliny znajduje się ponad 200 substancji aktywnych, które w pozytywny sposób mogą wpłynąć np. na nasze włosy. Składniki zawarte w aloesie to m.in.:

  • witaminy: A, B, C, E,
  • kwasy tłuszczowe,
  • polifenole,
  • aminokwasy,
  • enzymy,
  • minerały: sód, żelazo, chrom, potas, mangan, cynk, magnez, wapń, miedź,
  • polisacharydy.

Stosowanie soku z aloesu może pomóc nam m.in. na: łupież, nadmierne przetłuszczanie się pasm, wypadanie włosów. Dodatkowo sprawi, że włosy będą nawilżone, nabłyszczone oraz wzmocnione. Aby zyskać jak najlepsze działanie, warto sok aloesowy wykonać samodzielnie w domu.

Olejek rozmarynowy na włosy niesie wiele korzyści

Olejek rozmarynowy posiada wiele ciekawych zastosowań, w tym to przyśpieszające porost włosów. Aby uzyskać pożądany efekt, można stosować go jako środek do masażu skóry głowy i włosów, wykonywany na kilka-kilkanaście minut przed myciem głowy. Wówczas rozcieńczony olejek należy wsmarować kolistymi ruchami w naskórek, a po upływie 10-15 minut obficie spłukać go, następnie umyć włosy szamponem.

Proszek do pieczenia nie tylko do pieczenia? Poznaj jego 3 nietypowe zastosowania Proszek do pieczenia nie tylko do wypieków? Trzy nietypowe zastosowania

Woda ryżowa na włosy jako sposób na lśniące pasma

Woda ryżowa na włosy to jedna z tajemnic Azjatyckiej pielęgnacji włosów, którą samo możemy wykorzystać. Dzięki temu zabiegowi nasze pukle stają się sypkie, błyszczące jak tafla lustra, jedwabiście gładkie i miękkie. Wodę taką możemy z łatwością przygotować samodzielnie w domu, a następnie od razu wykorzystać. Mało kto w Polsce wie, że ryż zawiera niezbędne dla włosów proteiny oraz unikatową substancję o nazwie Inozytol, która odbudowuje wewnętrzną strukturę pasm. To dlatego jej stosowanie jest tak dobre dla naszych pukli.

Więcej o: