Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? To banalnie proste! Zaoszczędzisz czas i pieniądze

Chcesz dowiedzieć się, jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki i pozbyć się nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń? To bardzo proste. Z tym trikiem będziesz mogła zapomnieć o szorowaniu urządzenia.

Zaschnięty brud i przypalone resztki jedzenia mogą sprawić, że wyczyszczenie piekarnika staje się niezwykle uciążliwym zdaniem. Zamiast wydawać majątek na kolejne środki, wystarczy sięgnąć po... tabletki do zmywarki. To najprostszy i najszybszy sposób na to, aby kuchenka wyglądała jak nowa. 

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Instrukcja krok po kroku 

Czyszczenie piekarnika tabletkami do zmywarki jest nie tylko proste, ale też przede wszystkim tanie. 100 sztuk tabletek możemy kupić bowiem już za 50 zł. Co należy z nimi następnie zrobić?

  1. W pierwszej kolejności nastawiamy piekarnik na 100 stopni Celsjusza.
  2. Kostkę do zmywarki umieszczamy w niewielkim naczyniu żaroodpornym lub w blaszce do pieczenia i zalewamy gorącą wodą. 
  3. Całość zostawiamy na około 2 godziny.
  4. Po tym czasie wyjmujemy naczynie.
  5. Wnętrze piekarnika wycieramy ręcznikiem papierowym lub miękką ściereczką.

Czyszczenie piekarnika tabletkami do zmywarki. Dlaczego to najskuteczniejsza metoda?

Kolejna zaleta tej metody to oszczędność czasu. Tabletka do zmywarki pod wpływem wysokiej temperatury, zaczyna osadzać się bowiem na ściankach urządzenia. Para wodna rozpuszcza zaś zaschnięte zabrudzenia, dzięki czemu możemy je zetrzeć bez wysiłku i szorowania. 

Jak wyczyścić blachy z piekarnika? Dwa sprawdzone triki 

Jeśli mamy w domu zmywarkę, to tabletki przydadzą się również do wyczyszczenia brudu z blaszek. Wystarczy, że włożymy je do urządzenia i ustawimy program na 65 stopni ze wstępnym namaczaniem. Osoby, które nie dysponują zmywarką, będą potrzebowały natomiast wody i... octu. Oba składniki mieszamy w równych proporcjach i przelewamy do butelki z atomizerem. Taką mieszanką dokładnie spryskujemy zabrudzoną blachę i zostawiamy na kilka minut. Po tym czasie czyścimy ją gąbką i wycieramy do sucha. 

Więcej o: