Te domowe sposoby na mrówki są banalne i bardzo skuteczne. Wydasz na nie mniej niż 3 zł

W sezonie letnim wiele osób zastanawia się, co na mrówki będzie najlepsze. Okazuje się, że jest kilka sposobów i każdy z nas może wybrać coś dla siebie. Dzięki nim zbędna okazuje się droga chemia sklepowa. Na te domowe sposoby na mrówki wydasz mniej niż 3 zł.

Niestety pojawiające się w domu mrówki bywają uciążliwym problemem ciężkim do pozbycia się. W walce z nimi warto stosować naturalne i domowe sposoby znane od lat. Potrzebne do tych metod rzeczy masz prawdopodobnie w swojej kuchni.

Zobacz wideo

Domowe sposoby na mrówki. Warto użyć octu

Mrówki tak jak każde inne owady nie lubią niektórych zapachów. Chcąc się ich pozbyć, należy sięgnąć po odstraszacz stworzony przy użyciu octu. Rozcieńczając go w równych proporcjach z wodą, czyli 1:1 otrzymasz wtedy tani i skuteczny środek pomocny w walce z mrówkami. Wystarczy namoczyć w nim delikatnie szmatkę i przetrzeć blaty oraz inne powierzchnie, po których wędrowały te małe owady. Za pomocą spryskiwacza można go rozpylić także bezpośrednio na owady.

Co na mrówki w ogrodzie i w domu? Wykorzystaj to co jedzą mrówki

Jeżeli chcemy pozbyć się mrówek z domu i ogrodu jednocześnie, to najskuteczniejszą metodą jest jedynie odnalezienie ich gniazda i zalanie go wrzątkiem. Jeżeli nie jesteśmy w stanie go zlokalizować, z pomocą przychodzi skuteczny trik. Należy, rozsypać ryż w miejscach, w których zadomowiły się te owady. Mrówki szybko zaniosą jedzenie do mrowiska. Z czasem ryż ten zacznie fermentować i pokryje się pleśnią, która jest dla mrówek wysoce toksyczna. Sposób ten wymaga czasu, ale przynosi długofalowe efekty.

Soda, kawa i cynamon na mrówki działają? Te owady nie lubią ich zapachu

Aby pozbyć się mrówek z ogrodu, możemy wykorzystać też kilka innych substancji z kuchni. Równie dobrą skutecznością wykazują się: proszek do pieczenia, cynamon, soda oczyszczona czy nawet kawa. Należy dowolny z nich rozsypać w miejscu, gdzie występują mrówki. Taki zapach szybko je stamtąd przepędzi. Takie metody są bezpieczne dla naszych ozdobnych roślin.

Więcej o: