Najlepsze patenty na czyszczenie pralki. Domowe sposoby za mniej niż 3 zł

Jak przeprowadzić czyszczenie pralki? Domowe sposoby to najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązanie. Wystarczy wykorzystać produkty, które większość z nas ma w swoim domu, aby pozbyć się z urządzenia nie tylko brudu, ale też nieprzyjemnego zapachu.

O czystość pralki należy zadbać tak jak o każdego innego urządzenia w domu. Sprawia to nie tylko, że będzie nam ona dłużej służyła, ale też, że będziemy mogli cieszyć się czystym i świeżym praniem. Zamiast po drogie i specjalistyczne środki, polecamy jednak sprawdzone domowe patenty. Są o wiele tańsze, a równie dobrze poradzą sobie z zanieczyszczeniami. 

Zobacz wideo Żółty osad na ubikacji

Skuteczne triki na czyszczenie pralki. Domowe sposoby są banalnie proste i tanie

Soda oczyszczona działa jak najlepszy proszek do czyszczenia pralek. Już 1/2 szklanki tego proszku pozwala pozbyć się zanieczyszczeń, kamienia oraz nieprzyjemnych zapachów. Wystarczy wsypać sodę do pojemnika na proszek i nastawić pusty cykl prania na temperaturę 90 stopni. Taki sam efekt osiągniemy, zastępując sodę 1/3 szklanki kwasku cytrynowego.

Jak wyczyścić pralkę? Sięgnij po ocet, a nie pożałujesz 

Równie imponujące rezultaty otrzymamy po zastosowaniu octu. Nie musimy się obawiać jego intensywnego zapachu, gdyż szybko on wywietrzeje, a możemy w ten sposób nie tylko usunąć kamień, ale też zapobiec jego nagromadzaniu się. Należy do pojemnika na proszek wlać 3/4 szklanki płynu i nastawić puste pranie na temperaturę minimum 90 stopni. 

Czym wyczyścić pralkę? Pomocne będą także tabletki do zmywarki 

Osoby, które posiadają w domu zmywarkę, mogą wykorzystać tabletki do zmywania także do czyszczenia pralki. To doskonały sposób na lśniące urządzenie i pozbycie się zarazków. Wystarczy wrzucić do bębna dwie tabletki i ustawić puste pranie na temperaturę 60 stopni. Po zakończeniu cyklu otwieramy drzwiczki urządzenia i gotowe. 

Więcej o: