Najlepsze patenty na czyszczenie pralki. Domowe sposoby za mniej niż 3 zł

Jak przeprowadzić czyszczenie pralki? Domowe sposoby to najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązanie. Wystarczy wykorzystać produkty, które większość z nas ma w swoim domu, aby pozbyć się z urządzenia nie tylko brudu, ale też nieprzyjemnego zapachu.

O czystość pralki należy zadbać tak jak o każdego innego urządzenia w domu. Sprawia to nie tylko, że będzie nam ona dłużej służyła, ale też, że będziemy mogli cieszyć się czystym i świeżym praniem. Zamiast po drogie i specjalistyczne środki, polecamy jednak sprawdzone domowe patenty. Są o wiele tańsze, a równie dobrze poradzą sobie z zanieczyszczeniami. 

Dominika Gwit przeszła metamorfozę? Fani komentują: 'Chudnie Dominisia w oczach' (zdjęcie ilustracyjne)Dominika Gwit w stroju kąpielowym. "Wiem, że i ja mogę tak wyjść na plaże"

Zobacz wideo Żółty osad na ubikacji

Skuteczne triki na czyszczenie pralki. Domowe sposoby są banalnie proste i tanie

Soda oczyszczona działa jak najlepszy proszek do czyszczenia pralek. Już 1/2 szklanki tego proszku pozwala pozbyć się zanieczyszczeń, kamienia oraz nieprzyjemnych zapachów. Wystarczy wsypać sodę do pojemnika na proszek i nastawić pusty cykl prania na temperaturę 90 stopni. Taki sam efekt osiągniemy, zastępując sodę 1/3 szklanki kwasku cytrynowego.

Jak wyczyścić pralkę? Sięgnij po ocet, a nie pożałujesz 

Równie imponujące rezultaty otrzymamy po zastosowaniu octu. Nie musimy się obawiać jego intensywnego zapachu, gdyż szybko on wywietrzeje, a możemy w ten sposób nie tylko usunąć kamień, ale też zapobiec jego nagromadzaniu się. Należy do pojemnika na proszek wlać 3/4 szklanki płynu i nastawić puste pranie na temperaturę minimum 90 stopni. 

Jak wyczyścić piekarnik?Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? To banalnie proste!

Czym wyczyścić pralkę? Pomocne będą także tabletki do zmywarki 

Osoby, które posiadają w domu zmywarkę, mogą wykorzystać tabletki do zmywania także do czyszczenia pralki. To doskonały sposób na lśniące urządzenie i pozbycie się zarazków. Wystarczy wrzucić do bębna dwie tabletki i ustawić puste pranie na temperaturę 60 stopni. Po zakończeniu cyklu otwieramy drzwiczki urządzenia i gotowe. 

Więcej o: