Zwykle dodajesz go do ciast lub drinków. Tym razem spryskaj chwasty, a znikną na dobre

Prowadząc naturalny i ekologiczny ogród, czasem nie mamy wystarczająco czasu, aby ręcznie pozbywać się wszystkich niepożądanych roślin. Żeby był jednak czysty, warto wykorzystać najlepszy domowy sposób na chwasty. Potrzebujesz jedynie alkoholu.

Jeżeli uprawiamy ogródek, warzywny, owocowy czy ozdobny chcemy, aby był on wolny od niepożądanych roślin. Aby pozbyć się chwastów, czasem trzeba włożyć w to dużo energii. Istnieje jednak na to jeden skuteczny sposób, dzięki któremu zrobimy to szybko i bez wysiłku.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Zwykle dodajesz go do ciast lub drinków. Jest to jednak najlepszy domowy sposób na chwasty

Szukając domowego sposobu na chwasty, możemy znaleźć w internecie wiele ciekawych porad. Jedna z nich jest jednak szczególnie interesująca. Mowa tutaj o oprysku z alkoholu. Substancja ta użyta na rośliny rozkłada warstwę woskową na liściach chwastów, przez co liście stają się wrażliwe na promienie słoneczne i ulegają silnemu poparzeniu, a następnie obumarciu.

Oprysk na chwasty z alkoholu. Jak go stworzyć i używać?

Do stworzenia oprysku z alkoholu na chwasty potrzebujemy:

  • 30 ml alkoholu (wódki lub spirytusu),
  • 2 szklanki wody,
  • kilku kropel mydła w płynie lub płynu do mycia naczyń.

Składniki dokładnie mieszamy ze sobą w spryskiwaczu. Gotowy preparat rozpylamy na liście chwastów. Dzięki dodatkowi mydła mieszanka z łatwością utrzyma się na roślinie. Zabieg najlepiej wykonywać w południe, w słoneczny dzień.

Jak pozbyć się chwastów na zawsze? Wykorzystaj tę substancję

Jeżeli chcesz pozbyć się chwastów z miejsc, w których nie rosną inne rośliny, bez problemu możesz sięgnąć po sól. Sposób ten jest niezwykle skuteczny w takich miejscach jak szczeliny pomiędzy betonowymi płytami, między kostkami brukowymi i wzdłuż krawężników. W słoneczny, bezdeszczowy dzień sól sypiemy bezpośrednio na rośliny, które następnie spryskujemy wodą. Metoda ta nie jest polecana gdy obok znajdują się rośliny uprawne. Metoda ta może mieć negatywny wpływ na ich rozwój podczas gdy sól rozpuści się w ziemi.

Więcej o: