Jak szybko pozbyć się kataru? Wystarczy popularna przyprawa. Ten trik może pomóc też alergikom

Wbrew pozorom o katar latem wcale nie jest tak trudno. Wystarczy zbyt mocno włączona klimatyzacja w samochodzie czy domu lub po prostu alergia, aby zaczęła nam dokuczać, cieknąca wydzielina z nosa. Jak szybko pozbyć się kataru domowymi sposobami? Jest kilka trików na złagodzenie uciążliwych objawów.

Niedrożność i swędzenie nosa, kichanie i przede wszystkim pogorszenie samopoczucia. Uporczywy katar szczególnie latem z pewnością nie jest niczym przyjemnym. W przypadku alergików mogą występować dodatkowo takie objawy jak ból głowy czy łzawienie i zaczerwienienie spojówek. Jest jednak kilka sposobów na to, aby złagodzić te nieprzyjemne dolegliwości. Oczywiście w przypadku nieustępowania kataru lub nasilenia objawów, należy niezwłocznie zasięgnąć specjalistycznej porady lekarskiej. 

Dominika Gwit przeszła metamorfozę? Fani komentują: 'Chudnie Dominisia w oczach' (zdjęcie ilustracyjne) Dominika Gwit w stroju kąpielowym. "Wiem, że i ja mogę tak wyjść na plaże"

Zobacz wideo Co kiedy pyli? Podpowiadamy, kiedy muszą uważać alergicy

Jak szybko pozbyć się kataru? Dużą ulgę może przynieść "parówka" 

Inhalacje to najpopularniejszy sposób na uporanie się z katarem i często towarzyszącymi mu objawami dodatkowymi. Jeśli jednak nie posiadamy w domu specjalnego urządzenia, to możemy wykorzystać sprawdzony domowy trik, czyli "parówkę". Potrzebna jest do niej jedynie miska, woda, ręcznik i sól lub olejek eteryczny

Do udrożnienia nosa najlepszym wyborem będzie sól fizjologiczna lub morska, ale z powodzeniem możemy wykorzystać też olejek eukaliptusowy, sosnowy bądź miętowy. Po dodaniu kilku kropel do gorącej wody nachylamy się nad miską i nakrywamy głowę ręcznikiem. W ten sposób para będzie nawilżać podrażnioną błonę śluzową górnych dróg oddechowych, ułatwiając oddychanie. 

Szklanka tego napoju rano działa lepiej niż kawa. Wypij ją tuż po przebudzeniu, a efekty cię zaskoczą Wypij rano szklankę tego napoju. Twój organizm będzie ci wdzięczny

Domowe sposoby na katar. Ta popularna przyprawa może przynieść zadziwiające efekty

Wśród środków, które skutecznie sprawdzą się w walce z katarem, wymienia się również... majeranek. Możemy z nim postąpić podobnie, jak z wyżej wspomnianą "parówką", czyli przygotować z niego napar i wdychać. Jest jednak także drugi sposób. Mianowicie rozdrobione zioła możemy dodać do kremu nawilżającego. Tak przygotowanym kosmetykiem delikatnie smarujemy skórę pod nosem, dzięki czemu górne drogi oddechowe zaczną się szybciej udrażniać. 

Więcej o: