Jak wyczyścić białe trampki? Wystarczą dwa produkty, aby wyglądały jak nowe. Masz je w swojej kuchni

Jak wyczyścić białe trampki? Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Wystarczy sięgnąć po środki, które większość z nas ma w swojej kuchni. Przywrócą one naszemu obuwiu śnieżnobiały kolor. Wyjaśniamy też, jak prać buty w pralce.

Białe trampki to doskonałe uzupełnienie wielu casualowych stylizacji. Zachwycają swoją prostotą i uniwersalnością, jednak mają jedną wadę, a mianowicie szybko się brudzą. Jest jednak kilka prostych trików, dzięki którym sprawimy, że będą wyglądały jak nowe

Małgorzata SochaWyszczuplający kombinezon Sochy jest idealny na wesele. Tuszuje brzuch

Zobacz wideo Żółty osad na ubikacji

Jak wyczyścić białe trampki? Z wszelkimi zabrudzeniami doskonale poradzi sobie soda

Soda oczyszczona działa lepiej niż niejeden środek czyszczący i stanowi doskonałą bazę do pasty, dzięki której wyczyścimy ulubione białe trampki. Ten popularny w kuchni proszek możemy bowiem wykorzystać na dwa sposoby. Pierwszym jest wymieszanie w sody z płynem do mycia naczyń tak, aby powstała gęsta papka. Nakładamy ją szczoteczką do zębów na zwilżone buty, a następnie wcieramy kolistymi ruchami. Brudną pianę zbieramy ręcznikiem papierowym i odstawiamy obuwie do wyschnięcia. 

W przypadku mocniejszych przebarwień czy zabrudzeń sodę warto połączyć w równych proporcjach z octem. Gotową mieszankę wcieramy w trampki i zostawiamy na około 10 minut. Po tym czasie spłukujemy ją delikatnie z butów. 

Czyszczenie pralki. Domowe sposobyCzyszczenie pralki. Domowe sposoby za mniej niż 3 zł

Jak prać buty w pralce? Wystarczy pamiętać o tych zasadach

Trampki możemy również wrzucić do pralki oczywiście, o ile nie są klejone. Musimy z nich jednak wyciągnąć sznurówki i wkładki, a także włożyć do specjalnego woreczka lub owinąć ręcznikiem. Butów nie pierzemy w temperaturze wyższej niż 30 stopni. Wystarczy niewielka ilość detergentu i należy pamiętać, aby nie dodawać płynów zmiękczających ani do płukania. Po wyjęciu z pralki, buty odstawiamy do wyschnięcia w nienasłonecznione miejsce i oddalone od źródeł ciepła (np. kaloryfera). 

Więcej o: