Produkt za mniej niż 2 zł działa jak botox na włosy! Efekt? Gładkie, mocne i odżywione pasma

Wiele kobiet marzy o lśniących i gładkich jak tafla pasmach. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą salony fryzjerskie, oferując np. botox na włosy. Zabiegi takie jednak są drogie, dlatego dobrą alternatywą są te wykonywane samodzielnie w domu. Ten produkt zaskakuje działaniem, a kosztuje grosze.

Jeżeli marzą nam się pasma gładkie, odżywione i błyszczące nie musimy od razu udawać się na drogie zabiegi fryzjerskie jak np. botoks na włosy. W domowych warunkach jesteśmy w stanie osiągnąć zbliżone efekty za grosze. Wystarczy tylko jeden popularny produkt.

Zobacz wideo Marina pokazuje, jak dba o włosy

Botox na włosy: Czy miód jest zdrowy dla pukli?

Miód używany na włosy potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Przede wszystkim doskonale regeneruje i wzmacnia, nawilża oraz poprawia ogólną kondycję naszych kosmyków. Ma też działanie wygładzające i nabłyszczające tak jak drogi zabieg botoxu z salonu. Ze względu na swoje właściwości zalecana jest posiadaczkom zniszczonych, suchych i łamliwych kosmyków. Dobrze działa również na rozdwojone końcówki, a także przyśpiesza porost włosów. Odpowiednio użyty odżywi także skórę głowy w tym cebulki.

Domowy botox na włosy, czyli maseczka z miodu

Maseczka miodowa na włosy to idealny zamiennik drogiego botoxu. Jest bardzo prosta w zrobieniu, a dodatkowo kosztuje grosze. Wystarczy, że dodasz trochę naturalnego miodu o konsystencji płynnej lub półpłynnej do maski do włosów w proporcji: łyżka miodu na dwie łyżki maski. Jeden słoiczek powinien starczyć nam na około 10 użyć, dlatego jedna kuracja wychodzi niezwykle tanio.

Botox na włosy: Jak używać maseczki miodowej?

Użycie takiej miodowej maseczki, aby było jak najkorzystniejsze dla naszych pasm, należy przeprowadzić w kilku krokach:

  1. Gotową maseczkę miodową należy nakładać na umyte i wysuszone ręcznikiem włosy (niech będą lekko wilgotne, ale nie całkowicie suche).
  2. Nakładamy ją na całej długości pasm również na skórę głowy.
  3. Najlepiej dodatkowo nałożyć jeszcze na głowę foliowy czepek, owinąć włosy ręcznikiem i podgrzać go suszarką. Dzięki temu składniki odżywcze z miodu szybciej wnikną we włosy i w skórę głowy. 
  4. Trzymamy taką maseczkę miodową minimum 20 minut, ale lepiej dłużej, optymalnie godzinę.
Więcej o: