Te duże koty domowe to wyjątkowi pupile. Wyglądają pokaźnie i potrafią kosztować nawet 40 tys. złotych

Rasy Maine Coon, Savannah i Bengalski to duże koty domowe, które są wyjątkowymi pupilami. Ich rozmiary jak i ceny potrafią zaskoczyć. Pomimo tego są one coraz częściej spotykane także w Polskich domach. Poznaj charakterystykę tych ciekawych zwierząt.

Koty to zaraz po psach najpopularniejsi towarzysze ludzi. Zwierzęta te może charakteryzować bardzo różny wygląd i rozmiar w zależności od rasy. Pośród nich możemy wyróżnić takie, których wymiary potrafią zaskoczyć, a są to duże koty domowe o nazwach: Maine Coon, Savannah i Bengalski. Wiemy, ile kosztują, a także co je charakteryzuje.

Zobacz wideo "Psy i koty 3. Łapa w łapę" [ZWIASTUN]

Rasa savannah to duże koty domowe. Ich cena bywa zaskakująco wysoka

Rasa savannah uznawana jest za największego kota domowego. Jej hodowlę na szeroką skalę rozpoczęto dopiero w latach 90. XX wieku, więc jest dość młoda. Znane dziś osobniki zostały wyhodowane z krzyżówki kota domowego z dzikim kotem serwalem. Mogą osiągnąć one nawet metr długości, a ich waga może dojść nawet do 20 kg! Jaki wygląd charakteryzuje tę rasę? Zdecydowanie będą to duże, czarne uszy z białymi plamkami, bardzo długie nogi i niezbyt długi ogon, a także krótkie futerko pokryte cętkami. Cena za osobnika zaczyna się od 4000 zł a sięgać może nawet 40 000 zł. Na cenę wpływ ma m.in.: renoma hodowli, wiek kota czy linia rodowodowa.

Kot bengalski zadziwia rozmiarami

Chcesz posiadać domowe zwierze wyglądem przypominającym lamparta? Postaw na kota bengalskiego. Rozmiar osobnika zależy od jego płci. Samce tej rasy osiągają około 5,5-10 kg, kotki natomiast 3,5-7 kg. Ich ciała są elastyczne, a długość może osiągnąć od 40 cm do 50 cm. Co je charakteryzuje? Są duże, smukłe, bardzo umięśnione z grubym, opuszczonym nisko ogonem. Dziki wygląd wzmacnia charakterystyczna gruba i bogata cętkowana lub marmurkowa sierść. Ma szeroką głowę, małe uszy i wyraźne poduszeczki wąsów, a oczy z czarną obwódką i w migdałowym kształcie. To piękne koty, budzące niezwykłą sympatię wśród ludzi. Cena za kocięta bengalskie z dobrych hodowli rozpoczyna się od 3,5 tysiąca złotych, ale może być znacznie wyższa.

Maine coon to faworyt wśród dużych domowych pupili

Koty rasy maine coon należą nie tylko do największych kotów domowych, ale są też jedynymi z popularniejszych. Osobniki osiągają wyjątkowo duże wymiary, choć nie są bezpośrednio spokrewnione z żadnym dzikożyjącym gatunkiem. Dorosłe osobniki mogą osiągać ponad metr długości, a ich waga zależy płci. Kotki tego gatunku są nieco mniejsze i ważą około 6 kg, kocury natomiast nawet 10 kg. Maine coony posiadają długie, gęste futro, które dodatkowo powiększa je optycznie. Cna za jednego osobnika wynosi od 3000 do 4500 zł. Jest to kwota za kota wykastrowanego. Kot przeznaczony do dalszego rozmnażania kosztuje więcej i może być to od 5500 do 7000 zł.

Więcej o: