Szukasz sposobu na kształtne brwi? Metoda piórkowa i lash brow ci pomogą! To największe trendy kosmetyczne

Szukasz sposobu na pięknie ułożone i kształtne brwi? Metoda piórkowa, lash brow i plastry do depilacji mogą pomóc ci w osiągnięciu celu. Co charakteryzuje każdą z tych metod? Dziś je opiszemy, a ty wybierzesz, która pasuje do Ciebie.

Każda kobieta marzy o idealnym kształcie brwi bez zbędnego wysiłku. Aby jednak osiągnąć taki efekt, trzeba dobrać odpowiednią technikę kształtowania. Niektóre z czynności, które dziś wymienimy, wykonasz sama, inne zaś wymagają wizyty u kosmetyczki. Każda z nich jednak pomoże osiągnąć cel.

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Paulina Sykut-JeżynaWybory Miss 2022: Sykut-Jeżyna "jest piękniejsza od wszystkich dziewczyn"

Lash brow: mydło do stylizacji brwi pomoże ci je okiełznać

Brwi na mydło to gorący trend w świecie beauty, który od kilku sezonów cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Kobiety cenią tę metodę przede wszystkim za łatwość wykonania, jak i spektakularny efekt.  Do jego wykonania potrzebne jest mydło w kostce, najlepiej naturalne, tradycyjne, glicerynowe. Osoby o wrażliwej skórze bądź alergicy do stylizacji brwi mogą wybrać mydła hipoalergiczne. 

Sposób wykonania:

  1. Zwilż lekko szczoteczkę do brwi za pomocą wody z kranu.
  2. Szczoteczkę (jak do rzęs) połóż na mydle i przesuwaj nią po powierzchni mydła. Powinna cała delikatnie pokryć się tak, aby cały pokrył się kosmetykiem.
  3. Tak przygotowaną szczoteczką zaczesuj brwi, na początku ku górze, a później w stronę ich wzrostu, czyli w stronę skroni. Mydło natychmiast ułoży i dyscyplinuje włoski.

Idealnie ułożone brwi? Metoda piórkowa staje się coraz popularniejsza

Idealnym rozwiązaniem dla niektórych pań na idealne brwi może okazać się makijaż permanentny brwi. Jedną z popularniejszych w ostatni czasie technik to ta włoskowa, czyli brwi metodą piórkową. Polega ona na rysowaniu pojedynczych włosków pod odpowiednim kątem. Mają one za zadanie zagęszczenie łuków brwiowych, dając złudzenie naturalnych włosków. Efekt końcowy to lekkie, delikatne podkreślone brwi. Wykonanie zabiegu brwi metodą piórkową polany jest osobom, które w łuku brwiowym posiadają swoje włoski, wtedy efekt końcowy jest bardzo naturalny.

jak wzmocnić włosyTen produkt kosztuje mniej niż 2 zł, a działa jak botox na włosy!

Pęseta, wosk i plastry do depilacji brwi pomogą okiełznać niechciane włoski

Do najpopularniejszych metod korygowania kształtu brwi należy depilacja. Możemy wykonać ją pęsetą, woskiem lub plastrami do depilacji. Pierwsza technika jest bardzo czasochłonna, lecz dokładniejsza. Dwie pozostałe pozwolą zaoszczędzić nam czas. Jak prawidłowo wykonać depilacje z ich wykorzystaniem?

Plastry do depilacji są bardzo proste w użytkowaniu. Wystarczy kupić je w drogerii i pociąć na cienkie i małe kawałki. Następnie rozgrzać go w dłoniach, przyłożyć w odpowiednich miejscach a po chwili zerwać szybkim ruchem i gotowe.

Depilacja woskiem na ciepło wymaga od nas trochę więcej wysiłku, ponieważ musimy kontrolować jego temperaturę. Zbyt gorąca może nas nawet poparzyć. Ta metoda jest jednak bardziej skuteczna niż zimna depilacja, ponieważ pod wpływem ciepła łatwiej wydostać cebulkę włosa. W ten sposób ryzyko, że niechciane włoski pozostaną na naszej twarzy, jest znikome. Jak wykonać prawidłowo taki zabieg?

  1. Podgrzej wosk.
  2. Za pomocą patyczka rozprowadzić go w miejscach, z których chcemy się pozbyć owłosienia.
  3. Przyłożyć plasterek do wosku i delikatnie docisnąć przesuwając palcem wzdłuż plastra.
  4. Oderwać wosk zdecydowanym ruchem (w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków).
Więcej o: