Komary i larwy ochotki w basenie. Jak się pozbyć tych robaków? Ten sposób jest banalny i niezawodny

Czyszczenie basenu to obowiązek, wynikający z jego posiadania, tak by utrzymać go w porządku. Latem szczególnie często spotykamy wiele owadów, takich jak komary czy larwy ochotki w basenie. Jak się pozbyć lub odstraszyć robaki pojawiające się w wodzie? Istnieje na to sposób.

Przydomowe baseny mogą stanowić latem powód do radości, ale również utrapień. Chodzi o niezwykle dużą ilość robaków, które wpadają do wody. Owady dla wielu będą uciążliwe i mogą wiązać się z występującymi po kąpieli podrażnieniami na skórze. Jak uniknąć i pozbyć się robactwa z basenu?

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Komary i larwy ochotki w basenie. Jak się pozbyć owadów na dobre?

Zauważyłeś w wodzie czerwone robaki, które wyglądem przypominają glistę? To larwy ochotki, które występują na wodnych terenach. Posiadacze basenów również mogą je spotkać. Żywią się głównie glonami, a swój czerwony kolor zawdzięczają dużej ilości hemoglobiny. Przypominają wyglądem komary. Chcąc pozbyć się larw ochotek oraz komarów z wody, zastosuj odpowiedni preparat chemiczny zawierający chlor, który będzie bezpieczny dla środowiska i wpłynie na pozbycie się niechcianych robaków. Pamiętaj również o regularnym oczyszczaniu basenu, stosowaniu środków oraz przykrywaniu go na noc. Dobrym rozwiązaniem jest też zainstalowanie filtra, który kilkustopniowej filtracji oczyści wodę.

Czyszczenie basenu, czyli rośliny ogrodowe na ratunek przed owadami

Ochrona przed insektami może również stanowić ozdobę twojego ogrodu. Niektóre gatunki roślin skutecznie odstraszają uciążliwe owady. Do tych najbardziej skutecznych zaliczają się: lawenda, kocimiętka oraz komarzyca. Ich działanie polega na wydzielaniu substancji zapachowych, które dla np. komarów są drażniące i odpychające. Baseny ogrodowe ustawione w niedalekiej odległości od tych roślin będą rzadziej odwiedzane przez gryzących intruzów.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: