Ten mężczyzna je przeterminowane produkty. Zawsze sprawdza ich zapach i kolor

Zwykle, kiedy w lodówce znajdujemy produkty, którym minął termin spożycia, wyrzucamy je do kosza. Ten mężczyzna robi jednak coś zupełnie innego i normalnie je konsumuje. Większość z nas obawia się problemów żołądkowych, ale jak wynika z jego dość kontrowersyjnych filmików, niektóre produkty nawet po kilkunastu dniach wciąż można normalnie jeść.

Z pewnością nie raz zastanawialiście się, czy jogurt kilka dni po terminie można zjeść, czy należy wyrzucić go do kosza. Choć wygląda i pachnie dobrze, to obawiamy się, że po jego spożyciu dopadną nas problemy żołądkowe. Większość wybiera drugą opcję, ale nie ten 44-latek. 

Anglik z "tytanowym brzuchem" je przeterminowane produkty 

44-letni Anglik prowadzi popularny profil na TikToku. Jego filmiki do tej pory obejrzano już ponad 5 mln razy. W sieci publikuje nagrania, na których spożywa przeterminowane produkty. W swoim menu ma np. mięso, jaja, czy jogurty. Okazuje się, że część produktów straciła swoją ważność nawet trzy miesiące wcześniej. Gavin Wren zapewnia, że nigdy nie miał żadnych problemów. 

Ludzie zawsze mnie pytają, czy byłem chory, i przysięgam na Boga, że ??ani razu nie miałem problemów z żołądkiem lub żadnej choroby.

- mówi.

Mężczyzna zdradza powód, dla którego je przeterminowane produkty 

Dlaczego Gavin Wren je przeterminowane produkty? Mężczyzna w ten sposób chce zwrócić uwagę na globalny problem, jakim jest marnowanie żywności. Tylko w Wielkiej Brytanii w koszach ląduje 9,5 mln ton jedzenia rocznie.

Dorastałem w rodzinie, w której jeśli coś dobrze wyglądało i pachniało, to po prostu to jadłeś. Może to dało mi "tytanowy brzuch". (...) Celem wyzwań nie jest szokowanie, ale pokazanie ludziom, że jedzenie może być świeże znacznie dłużej, niż można by się spodziewać.

- cytuje jego wypowiedź portal DailyMail.

Zastanawiacie się, czy Gavin je wszystko, co przeterminowane? Otóż nie. Mężczyzna za każdym razem sprawdza zapach i kolor produktów. Było tak np. w przypadku kurczaka. W swoim teście sprawdzał, jak będzie wyglądało mięso kilka dni po terminie. Przez pierwsze dwa, nic się nie wydarzyło i normalnie je jadł, ale kiedy trzeciego zauważył, że kurczak stał się śliski, odmówił jego zjedzenia. 

A wy co myślicie o jego eksperymencie? 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: