Przyszli do ciebie goście i siedzą za długo? Ekspertka zdradza, jak kulturalnie ich wyprosić

Każdy z nas zapraszając do siebie gości chce ugościć ich jak najlepiej. Jednak gdy zasiedzą się zbyt długo, przychodzi taki moment, że myślimy tylko o tym, by w końcu zechcieli się z nami pożegnać. Dla wielu osób to kłopotliwa sytuacja. Jak zatem się zachować i taktownie dać do zrozumienia, że czas zakończyć spotkanie?
Zobacz wideo 5 sposobów na insekty

TikTok jest obecnie jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie, gdzie użytkowniczki oraz użytkownicy dzielą się tam filmikami na przeróżne tematy. Znajdziemy tam nie tylko układy taneczne, makijażowe czy triki, lecz także różne porady, np. te dotyczące zasad dobrego wychowania. Ekspertka od dobrych manier prowadząca swój profil na TikToku, w jednym ze swoich filmików zdradziła, jak w kulturalny i taktowny sposób wyprosić gości, którzy się u nas zasiedzieli. 

Przyszli do ciebie goście i siedzą za długo? Dla wielu osób to kłopotliwa sytuacja. Ekspertka radzi, jak się zachować

Mariah Grumet już na wstępie zaznacza, że najlepiej poinformować swoich gości o godzinach, w których zaplanowane jest spotkanie, np.: "Kolacja w moim domu w piątek od 18 do 22". Drugim sposobem jest podsumowanie spotkania i podziękowanie gościom za przybycie oraz wspólnie spędzony czas. Trzecią radą jest natomiast wyraźne rozdzielenie głównego posiłku oraz deseru. - Oferując lub serwując po kolacji takie rzeczy, jak drinki, kawę lub deser, dajesz swoim gościom jasno do zrozumienia, że jest to ostatni etap tego spotkania - wyjaśnia ekspertka. Przy okazji Mariah Grumet  w żartobliwy sposób zaznaczyła, że ostentacyjne przebieranie się w piżamę nie jest dobrym pomysłem.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od internautek oraz internautów:

Ziewanie również świetnie działa!
W mojej kulturze spotkanie kończymy owocami. Po podaniu owoców nadszedł czas, aby wszystko zakończyć!
Dobry przyjaciel ostatnio narzekał na znajomych, którzy siedzą za każdym razem do północy, gdy go odwiedzają
Kiedyś zapaliłam świecznik i powiedziałam moim przyjaciołom, że kiedy się wypali to wypali się też mój czas na kontakty towarzyskie, a teraz to nasza zasada i to idealna ilość czasu
Moja ciocia zawsze wkłada piżamę

- czytamy.

Więcej o: