Jak wyczyścić pralkę bez użycia chemii? Naturalne i skuteczne sposoby za mniej niż 2 zł

Czyszczenie pralki to niesamowicie istotny element jej konserwacji, dzięki któremu przedłużamy optymalne funkcjonowanie urządzenia. Nie trzeba stosować drogich detergentów, wystarczą jedynie domowe produkty.

Zanieczyszczone pralki sprawiają, że wyprane ubrania nie pachną świeżością oraz są narażone na zniszczenia. Urządzenia przy każdym praniu mają styczność z różnymi zabrudzeniami, resztkami proszku i kurzu, dlatego ich czyszczenie jest bardzo ważne. Te domowe sposoby sprawią, że przedłużysz życie swojej pralki. 

Domowe sposoby na czyszczenie pralki. Produkt za mniej niż 2 zł 

Nie od dziś wiemy, że kwasek cytrynowy idealnie sprawdza się do czyszczenia różnych przedmiotów i urządzeń. To niezastąpiony produkt w każdej kuchni, który kosztuje około 2 zł. Nie inaczej jest z pralkami. Wystarczy, że do urządzenia wsypiemy około 150 g "magicznego proszku", a następnie ustawimy najdłuższy program prania z temperaturą 90 stopni. Kwasek idealnie poradzi sobie z kamieniem oraz zapewni odświeżający zapach.

Ocet również sprawdzi się do czyszczenia pralki. Prosty i szybki sposób 

Do czyszczenia pralki możemy użyć także octu, który oprócz usunięcia kamienia poradzi sobie również z bakteriami. Produkt można kupić w praktycznie każdym sklepie za około 3-4 zł. Do komory na proszek należy wlać pełną szklankę octu, po czym włączyć puste pranie z temperaturą 90 stopni. Jedynym minusem tej metody jest uciążliwy zapach produktu, jednak istnieje wiele prosty sposobów, aby się go pozbyć

Soda oczyszczona także poradzi sobie z kamieniem. Oprócz tego zapewni piękny, świeży zapach

Ostatnim sposobem na czyszczenie pralki jest użycie sody oczyszczonej, która usunie nieprzyjemny zapach wydostający się z pralki oraz zdezynfekuje i odświeży wnętrze urządzenia. 3/4 szklanki sody wsypujemy do komory na proszek i uruchamiamy pralkę na najdłuższy program z temperaturą około 90 stopni. Bardzo szybka i łatwa metoda.

Więcej o: