Jak uprać białe skarpety, aby były jak nowe? Ten sposób sprawi, że zabrudzenia znikną błyskawicznie!

Głowisz się i zastanawiasz, jak uprać białe skarpetki by były jak nowe? Niestety problem ten jest bardzo powszechny, ponieważ plamy te bywają ciężkie w usunięciu. My znamy jednak ciekawe domowe triki, które ci pomogą.

Ubrania w białym kolorze są bardzo popularne ze względu na to, że pasują prawie o wszystkiego, dzięki czemu możemy użyć ich w wielu stylizacjach. Ta samo jest w sytuacji skarpetek. Niestety ten element garderoby bywa podatny na zabrudzenia, przez co czasem ciężko je doprać. My znamy na to skuteczne triki.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak uprać białe skarpety, aby były jak nowe? Ten trik zna niewiele osób a jest niezwykle skuteczny

Nasze skarpetki mogą szybko odzyskać biel dzięki jednej mało znanej metodzie. Wystarczy zagotować je w roztworze gorącej wody i plastyków cytryny. Jak wykorzystać tę technikę? Oto instrukcja:

  1. Napełnij garnek wodą.
  2. Dodaj kilka plasterków cytryny i zagotuj roztwór.
  3. Wyłącz ogień i dodaj zabrudzone skarpetki.
  4. Mocz je przez godzinę a na koniec wypierz w pralce jak zwykle.

Tej techniki możemy użyć także gdy chcemy wybielić np. pościel czy serwety.

Jak wybielić skarpety sodą? To najpopularniejszy trik

Jedną z popularniejszych technik czyszczenia skarpetek z zabrudzeń jest ta z użyciem sody oczyszczonej. Ten produkt jest tani, bo kosztuje zazwyczaj trochę ponad złotówkę. Świetnie usuwa brud czy brzydkie zapachy. Jest uniwersalny i sprawdzi się nie tylko w kuchni. W połączeniu z ciepłą wodą tworzy mieszankę, której niestraszna niemal żadna plama. Wystarczy natrzeć nasze brudne skarpetki w tak stworzonej substancji jak przy praniu ręcznym. Następnie pozostawmy je w takiej formie na jakieś 15 minut, po tym czasie wypierzmy jak zwykle.

Jak uprać białe skarpety, aby były jak nowe?

Aby odzyskać biel naszych skarpetek, możemy wykorzystać także popularny ocet. Co ciekawe nie tylko pomoże je odplamić, lecz także zadziała bakteriobójczo i grzybobójczo co przyczyni się to usunięcia brzydkiego zapachu. Jak to prawidłowo wykonać?

  1. Tworzymy mieszankę wody i octu w proporcji 3:1.
  2. Namaczamy w niej skarpetki.
  3. Pierzemy skarpetki jak zwykle.

Dodatkowo ocet zmiękcza tkaniny, zatem skarpety będą przyjemne w dotyku.

Jak doprać skarpetki domowymi sposobami?

Trzecią już domową i skuteczną metodą na śnieżnobiałe skarpetki jest amoniak, który znajduje się w prawie każdym przyprawniku zwłaszcza miłośniczek wypieków. Aby więc wyprać mocno zabrudzone białe skarpetki, należy go rozpuścić w wodzie. Wystarczy kilka łyżeczek, a następnie w tak stworzonym roztworze moczymy i pocieramy nasze skarpetki. Na koniec jak zwykle pierzemy.

Więcej o: