Jak prawidłowo prać koszule, aby jej nie zniszczyć? Łatwo popełnić błąd, który tkwi w guzikach

Niektóre elementy naszej garderoby mogą wymagać od nas specjalnego traktowania podczas prania. Tak jest też w przypadku koszul. Aby ich nie zniszczyć, należy przestrzegać kilku zasad. Dzięki nim ubrania będą wyglądały, jak nowe.

Pranie, choć wydaje się czynnością codzienną, może sprawiać niekiedy wiele trudności. Zwłaszcza jeżeli chcemy odświeżyć ubrania, które nie trafiają do tego urządzenia często tak jak np. koszule. Przedstawimy dziś kilka trików, dzięki którym dłużej będą jak nowe i się nie zniszczą.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak prawidłowo prać koszule, aby jej nie zniszczyć? Zwróć uwagę na guziki i nie tylko

Jeżeli chcemy w naszej pralce umieścić koszule, musimy pamiętać o jednej bardzo ważnej czynności, którą musimy wykonać, zanim ubranie wyląduje w bębnie. Wiele osób popełnia tutaj błąd, który może kosztować ich wiele. Chodzi o guziki, a dokładniej o to, aby ich nie zapinać. Dlaczego? Taki zabieg może powodować nacisk na same guziki jak i na dziurki, w których się znajdują, a grozi to tworzeniem się dziur i utratą elementu służącego zapinaniu.

Jak dbać o koszule podczas prania? Zwróć uwagę na kołnierz

Nie tylko na guziki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas prania. Istotny jest również kołnierzyk. Warto przed praniem "postawić" go. Kiedy umieścimy w urządzeniu koszule ze złożonym kołnierzykiem, narażamy miejsce zgięcia na dodatkowe otarcia i niszczenie materiału.

Jak prać koszule, aby jej nie zniszczyć. Upewnij się, czy prawidłowo sortujesz swoje pranie

Jedną z podstawowych czynności, jaką powinniśmy wykonywać przed każdym praniem to odpowiednie sortowanie odzieży. Warto jednak wiedzieć, że poza oczywistym podziałem ubrań na kolor powinniśmy zawrócić uwagę także na inne aspekty:

  • poziom zabrudzenia,
  • rodzaj tkaniny,
  • skład materiału.

Jeżeli będziemy się do nich stosować, możemy mieć pewność, że ubrania w tym koszule posłużą nam dużo dłużej.

Więcej o: