Jak uprać ścierki kuchenne? Ten banalny sposób sprawi, że zachowają miękkość i kolor

Ścierki kuchenne są niezbędne w każdym domu. Niestety, szybko przesiąkają kuchennym zapachem, tłuszczem i bywa, że ulegają przypaleniom. W praniu mogą łatwo ulec zniszczeniu. Stają się twarde i "spierają się". Jak prać ścierki kuchenne, aby służyły długo? Odpowiadamy.

Ściereczki w kuchni- przydają się, kiedy mamy do czynienia z gorącymi potrawami, ale nie tylko. Łatwo się brudzą i z pozoru mogą się wydawać trudne do doprania. Wyjaśniamy, jak szybko je wyczyścić.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak uprać ścierki kuchenne? Temperatura wody ma duże znaczenie

Na początek należy przygotować ściereczki do prania. W tym celu najlepiej umieścić je w wodzie z kostkami lodu. Zimna woda korzystnie wpłynie na ich późniejszy wygląd i pomoże usunąć nawet najgłębiej osadzony bród. Możesz trzymać je w wodzie kilka godzin, lub zostawić na noc.

Patricia Kazadi Letnie stylizacje Patricii Kazadi pasują na każdą sylwetkę. "boskie!"

Jak prać ścierki i ręczniki, aby nie straciły miękkości?

Zarówno ściereczki, jak i ręczniki często tracą swoją miękkość. Stają się sztywne i szorstkie. Aby to zmienić, wyjmij ściereczki z lodowatej wody, dokładnie wyciśnij i włóż do... gorącej wody, w której umieścisz również detergenty. Możesz dodać również odrobiny wybielacza, jeśli ściereczki są jasne. Spryskaj plamy środkiem do usuwania zabrudzeń i pozostaw na kilka minut. Po około 15 minutach dokładnie powyzymaj wszystkie ściereczki przepłucz letnią wodą i wyczyść zlew. 

maliny Jak i kiedy sadzić maliny? Zdradzamy sekret na obfite plony

Jak suszyć ściereczki kuchenne i ręczniki? Pamiętaj o pozbyciu się nadmiaru wody

Podobnie jak ręczniki, niewielkie ściereczki należy po wyjęciu z wody i wyciśnięciu, położyć na innym materiale i dokładnie "wklepać" w niego ścierkę, lub ręcznik. W ten sposób ostatecznie pozbędziemy się nadmiaru wody. Im więcej wody, tym ściereczki stają się cięższe, twardsze i wolniej schną. Delikatnie po wszystkim je wyprasuj, kładąc je na miękkim ręczniku. Gotowe!

Więcej o: