Jak szybko spakować się na plażę? Poznaj ten sprawdzony trik! Zyskasz też dodatkowe miejsce na drobiazgi

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze. Każdy z nas nie raz zastanawiał się, jak spakować się na plażę w sposób praktyczny i pozwalający zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Znamy na to sposób! Od teraz każdy wyjazd czy wyjście na plażę nie będzie wiązało się ze zmarnowanym czasem poświęconym na układanie i pakowanie.

Jak właściwie krok po kroku spakować bagaż, tak by zmieścić wszystkie rzeczy, które planowaliśmy zabrać w podróż? W internecie można znaleźć wiele technik składania i pakowania ubrań. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj bagażu będziemy używać. Najczęściej jest to plecak, walizka lub torba. Każdy ze sposobów ma swoje zalety oraz wady. Wybierz opcję idealną dla siebie.

Magda GesslerMagda Gessler do Tomasza Lisa: Przygotuje Ci herbatkę otrzeźwiającą

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Jak spakować walizkę na wakacje? Wykorzystaj trik z rolowaniem

Sposobów na organizację przestrzeni w bagażu, który zabieramy ze sobą w podróż, jest wiele. Najpopularniejszą, najczęściej stosowaną i pozwalającą na zaoszczędzenie największej ilości miejsca jest rolowanie. Ta technika polega na rolowaniu ubrań i układaniu ich w bagażu w takiej formie, jeden obok drugiego. Świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy w podróż zabieramy ze sobą plecak, walizkę lub torbę.

pakowaniepakowanie Tatomm/istock.com

Jak szybko i praktycznie spakować się na plażę? Genialny sposób na dodatkową przestrzeń

Pakowanie na plażę powinno być przemyślane pod względem rzeczy, które ze sobą zabieramy. Do tzw. niezbędnika plażowicza zaliczamy: duży ręcznik, parawan lub parasol, torba termiczna na żywność, butelka z wodą, torba plażowa, krem z filtrem UV, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne oraz odpowiedni ubiór. Jeżeli skompletowaliśmy wszystko to czas na pakowanie. Wykorzystaj trik ze składaniem ręcznika w kieszonkę. Zyskasz, dzięki temu dodatkową przestrzeń na drobiazgi i zachowasz organizację wewnątrz torby.

  1. Przygotuj ręcznik.
  2. Ręcznik składamy na pół.
  3. Brzegi wywijamy na zewnątrz na wysokości 1/4.
  4. Odwracamy na drugą stronę. 
  5. Prawy brzeg składamy do środka.
  6. Lewy brzeg składamy, wkładając go za zakładkę.
  7. Całość wygładzamy i umieszczamy w powstałej kieszonce. Do kieszonki chowamy resztę niezbędnych rzeczy! Gotowe.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: