Jennifer Lopez stosuje kontrowersyjną dietę. To dzięki niej ma sześciopak na brzuchu

Jennifer Lopez, choć wkrótce skończy 53 lata, może pochwalić się naprawdę piękną sylwetką. To zasługa nie tylko regularnych treningów, ale również odpowiedniej diety. Jak się okazuje, sposób żywienia gwiazdy jest dość kontrowersyjny. Na czym polega dieta 5:2?

Jennifer Lopez od lat zachwyca swoją szczupłą sylwetką. Gwiazda już niejednokrotnie w wywiadach mówiła o tym jak wygląda jej dieta, czy treningi. Okazuje się, że co jakiś czas menu piosenkarki ulega zmianie. Jednym ze sposobów żywienia, który stosuje Jennifer Lopez jest dieta 5:2 inaczej nazywana dietą dr. Mosleya. Na czym polega? 

Zobacz wideo Big Boy walczył z otyłością. "Miałem problemy z poruszaniem się"

Jennifer Lopez jest na diecie 5:2. Na czym ona polega? 

Jennifer Lopez przykłada ogromną wagę do tego, co ląduje na jej talerzu. Jej posiłki muszą być dobrze zbilansowane, ponieważ w ciągu dnia potrzebuje sporo energii. Z drugiej strony dbając o sylwetkę, nie może jeść wszystkiego. Dieta 5:2 polega na tym, że przez dwa dni w tygodniu robimy naszemu organizmowi głodówkę. Nie chodzi jednak o to, by nic nie jeść, a zminimalizować spożycie kalorii do 500. Posiłki powinny składać się z produktów białkowych o niskim indeksie glikemicznym. Dobrze by było, gdyby to były dwa posiłki w ciągu dnia, których spożycie dzieli 12 godzin

Co ciekawe, w pozostałe pięć dni można jeść wszystko, na co ma się ochotę. Nie chodzi jednak o to, by się objadać, czy nagle jeść fast foody, ale nie ma żadnych konkretnych wytycznych do tego, co powinno znaleźć się w menu. Pomysłodawca tego sposobu żywienia dr. Mosleya przyznał, że dzięki tej diecie udało mu się schudnąć w trzy miesiące aż 8 kg. 

 

Co jeść na diecie 5:2?

Tak jak wyżej wspominaliśmy, przez pięć dni w tygodniu na diecie 5:2 można jeść wszystko, na co mamy ochotę, jednak warto zawsze pamiętać o tym, by produkty miały jak najwięcej wartości odżywczych. Jedzenie powinniśmy traktować jako paliwo, które napędza nasz organizm do działania, dlatego puste kalorie są niewskazane. W dni postu dobrym pomysłem jest wybranie: ryb, warzyw, drobiu czy nabiału. 

Co jest najlepsze w tej diecie? Brak efektu jojo jak zapewnia pomysłodawca. Ponieważ, nawet kiedy zdarzy wam się przekroczyć wasze zapotrzebowanie kaloryczne w inne dni, te dwa dni postu sprawią, że w tygodniowym bilansie łatwiej będzie wam zachować deficyt. A jak wiadomo, to właśnie dzięki deficytowi kalorycznemu chudniemy. 

Taki sposób odżywiania choć może przynieść zachwycające rezultaty, to jednak nie jest dla każdego. Warto przed rozpoczęciem takiej diety skonsultować się z dietetykiem lub lekarzem. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: