Jak ochłodzić mieszkanie i sypialnię na noc w upał? Weź 5 zł i idź do apteki, albo sięgnij po lód

Upały sprawiają, że warunki w wielu mieszkaniach stają się naprawdę trudne. Szczególnie dotkliwe jest to wieczorami, gdy wysokie temperatury utrudniają zasypianie. Są jednak proste i tanie sposoby na ochłodzenie sypialni lub mieszkania. W wielu przypadkach okazują się naprawdę skuteczne.
Zobacz wideo Ekologiczny oprysk na rośliny balkonowe

Gdy bardzo wysokie temperatury utrzymują się przez dłuższy czas, wiele osób zaczyna szukać sposobów na to, jak ochłodzić swoje mieszkanie. Nie da się ukryć, że w przegrzanych pomieszczeniach nikt nie czuje się dobrze. Bardzo często boli głowa, pojawia się zmęczenie, rozdrażnienie i szybciej dochodzi do odwodnienia organizmu. Wieczorem natomiast dokuczają problemy z zaśnięciem. Jak sobie pomóc, gdy nie ma w domu klimatyzacji?

Jak ochłodzić mieszkanie i sypialnię przed snem w upał?

Przede wszystkim warto zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się mieszkania. Pomocne okazać się mogą koce termiczne, które w aptece można kupić już za 5 zł. Wystarczy zamocować takie koce na oknach srebrną stroną na zewnątrz. Dzięki temu, powłoka odbije promienie słoneczne i we wnętrzu nie będzie robić się tak gorąco.

Specjaliści radzą, by w ciągu dnia nie otwierać okien, gdyż wówczas do mieszkania dostaje się gorące powietrze. Okno najlepiej otwierać wieczorem i zostawiać otwarte na noc, kiedy temperatura spada. Najlepszy efekt ochłodzenia można zyskać zasłaniając okno wilgotną firanką lub po prostu zmoczonym zimną wodą prześcieradłem. Materiał, parując, schłodzi i nawilży powietrze w sypialni.

Trzecim sposobem na ochłodzenie pomieszczenia jest sposób, który robi ostatnio furorę w sieci. Mowa o domowym klimatyzatorze zrobionym z wiatraka oraz lodu. Wystarczy ustawić przed włączonym wentylatorem miskę z lodem lub zamrożoną butelkę wody. Ten trik można stosować w ciągu dnia, a także na godzinę przed snem, ochładzając w ten sposób sypialnię.

Więcej o: