Ksiądz pokazuje na TikToku, jak klękać w kościele. To jedyny poprawny sposób

Pozornie mogłoby się wydawać, że klękając w kościele, trudno jest popełnić jakiś błąd. Okazuje się jednak, że wielu wiernych robi to w niewłaściwy sposób. Pewien ksiądz na swoim nagraniu na TikToku zaprezentował poprawną wersję.

TikTok to aplikacja, która od kilku lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Możemy znaleźć na niej różnorodne treści. To m.in. tutoriale makijażowe i pielęgnacyjne, poradniki kulinarne, parentingowe. 

Co ciekawe, na Tiktoku aktywnie udzielają się także księża. Przykładowo, ks. Rafał Główczyński prowadzi profil "Ksiądz z osiedla". Na swoich nagraniach zazwyczaj opowiada o swojej codzienności, a także odpowiada na pytania internautów dotyczące nauki kościoła. Duchowny zdobył już ponad 63 tysiące obserwatorów. 

Jak klękać w kościele? Tylko jeden sposób jest poprawny

Najpopularniejsze nagranie księdza maj już ponad dwa miliony wyświetleń. Mężczyzna pokazuje na nim, jak klękać w czasie mszy w kościele katolickim. Jak więc należy to robić? Zdaniem księdza jest tylko jeden poprawny sposób. 

W trakcie mszy w kościele katolickim klęka się kilka razy - na przykład przed komunią czy przechodząc przed tabernakulum. Ksiądz humorystycznie pokazał, jak robią to zazwyczaj wierni. Wyróżnił cztery sposoby: - "z telemarkiem", "szybko, żeby nie zasłonić", "siema, Boże" a także "ten właściwy".

Jak pokazał ksiądz, prawidłowy sposób to taki, w czasie którego klękamy na jedno kolano i składamy dłonie

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: