Niezawodne sposoby na upały. Trzy triki, aby szybko ochłodzić się latem. Są banalnie proste

Wysokie temperatury potrafią być nie do zniesienia. Nawet najwięksi miłośnicy lata podczas długo utrzymujących się upałów, szukają sposobów na szybkie ochłodzenie się. Co zatem zrobić, aby obniżyć temperaturę ciała? Znamy kilka prostych trików.

Jak radzić sobie z upałami? Niektórzy decydują się po prostu na klimatyzację, jednak nie każdy jest sobie w stanie pozwolić na taki wydatek. Co wówczas zrobić, gdy wysokie temperatury zaczynają nam doskwierać coraz bardziej? Znamy kilka skutecznych sposobów

Zobacz wideo Proste triki przyniosą wam ulgę w upały

Niezawodne sposoby na upały? Ciepłe napoje

Zimna woda czy sok z kostkami lodu to marzenie podczas gorących dni. Wbrew pozorom takie napoje przynoszą ulgę jedynie na chwilę. Nasz organizm po ich wypiciu tak naprawdę się nie chłodzi. Lepszym wyborem będzie herbata z dodatkiem mięty i cytryny. Najlepsze działanie wykaże, gdy będzie w temperaturze pokojowej. Nie powinna być także zbyt mocna, aby nie wypłukiwać elektrolitów. W jaki sposób może to pomóc? Ciepła herbata sprawia, że naczynia krwionośne rozszerzą się, a to sprzyja poceniu, dzięki czemu ciało jest naturalnie schładzane.

Jak przetrwać upały? Te przyprawy warto włączyć do codziennej diety 

Nie tylko ciepłe napoje mogą przynieść nam ulgę latem, ale też odpowiednio skomponowane dania, a dokładniej przyprawy. Niektóre z nich działają podobnie jak herbata, tzn. przyspieszają krążenie krwi i rozgrzewają organizm, wskutek czego bardziej się pocimy, a tym samym chłodzimy. Mowa tutaj, chociażby o papryczce chili, ale też pieprzu cayenne

Sposób na upały w nocy? Warto wykorzystać ten trik 

Wysokie temperatury mogą nam utrudniać zaśnięcie. Na to również jest sposób, a mianowicie... bawełna. Pościel wykonana z tego materiału jest lekka i przewiewna, a więc doskonale sprawdzi się latem. Wybierając piżamę wykonaną z tej tkaniny, także odczujemy różnicę. 

Więcej o: