Kiedy wypada długi weekend? Sierpień 2022 to szansa na dodatkowe dni wolne od pracy

Wiele osób z utęsknieniem czeka na wolne dni i chociaż czasami przypadający długi weekend. Sierpień 2022 to okres, kiedy będziemy mogli skorzystać z jednego z nich. Jak co roku będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego, które przypada na 15 sierpnia. Jak planować więc w związku swój urlop?

Dodatkowe dni wolne, które ponadto wydłużają nam weekendy to świetna szansa na oderwanie się od obowiązków. Wyjątkowo korzystna obecność w kalendarzu niektórych świąt cieszy przede wszystkim wtedy, kiedy jest to w okresie wiosenno-letnim. Kiedy więc najlepiej planować odpoczynek?

Maffashion Maffashion wróciła do wizerunku z przeszłości. "Brakowało Ciebie takiej"

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Długi weekend sierpień 2022. Jak zaplanować odpoczynek?

Każdy z nas z roku na rok spogląda na kalendarz z odpowiednim wyprzedzeniem, tak żeby zaplanować swój urlop. Dodatkowo upewniamy się, kiedy możemy spodziewać się dłużej przerwy od pracy. Dzieje się tak, kiedy święta państwowe, które są jednocześnie, dniami ustawowo wolnymi od pracy wypadają w poniedziałek lub piątek. Jeden z tych dłuższych weekendów szykuje się już wkrótce. Jak co roku 15 sierpnia w Polsce obchodzone są uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego. Ten dzień zawsze jest oficjalnie i ustawowo wolny od pracy. W tym roku ten przypada on w poniedziałek, więc wiele osób będzie mogło się cieszyć z dodatkowego czasu, planując odpoczynek.

góry Fajne miejsca na wakacje w Polsce. Podróż z dala od tłumu turystów

Urlop w 2022 roku. Jak planować?

Niestety po 15 sierpnia, będziemy musieli trochę poczekać na kolejny dłuższy weekend. Następna okazja do dłuższego odpoczynku będzie miała miejsce dopiero w listopadzie. Będzie to 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. Ten dzień wypada we wtorek, więc warto w związku z tym zaplanować swój urlop na poniedziałek i wydłużyć weekend o dodatkowy dzień wolny. 11 listopada, czyli Święto Niepodległości wypada w tym roku wyjątkowo korzystnie, bo w piątek. Oznacza to, kolejną okazję do trzydniowego odpoczynku.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: