Niezawodny domowy sposób na mszyce. Pomoże produkt, który masz w kuchni! Szkodniki go nienawidzą

Domowe sposoby na mszyce, to skuteczne i przede wszystkim naturalne metody walki ze szkodnikami. Owady te rozmnażają się w bardzo szybkim tempie, pokarmem dla nich jest sok z roślin. Atak mszyc może być niespodziewany i przynieść wiele szkód zarówno w ogrodzie jak i w przypadku roślin w domu. Podpowiadamy, jakie rozwiązania najlepiej zastosować.

Mszyca to jeden z owadów, który zaliczany jest do rzędu pluskwiaków. W Polsce występuje prawie 700 rodzajów, a na świecie jest ich nawet 5 tysięcy. Te roślinożerne szkodniki wyrządzają wiele szkód i atakują nasze rośliny, niszcząc je. W domu oraz w przydomowych szklarniach można je spotkać przez cały rok, zaś w ogrodzie spotkasz je wiosną i latem. Jak z nimi walczyć?

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Domowy sposób na mszyce. Wykorzystaj działanie octu i przygotuj oprysk

Zanim sięgniemy po specjalne preparaty, warto skorzystać z naturalnych i bezpiecznych rozwiązań, w postaci domowych produktów. Jednym z nich jest ocet. Jest to świetny sposób walki ze szkodnikami w ogrodzie. Wystarczy przygotować preparat, rozcieńczając ocet wraz z wodą. Najlepiej w proporcjach 1:10. Ważne, żeby nie zrobić tego odwrotnie. Mieszankę przelewamy do pojemnika i spryskujemy  zainfekowane przez mszyce rośliny.

Oprysk na mszyce z wywaru z cebuli. Walcz i zapobiegaj naturalnie

Naturalne sposoby walki z mszycami to nie tylko tanie i łatwo dostępne rozwiązanie, ale również bezpieczne dla innych owadów. Środki chemiczne stosujmy więc w ostateczności. Te z kolei są śmiertelnym wrogiem dla pszczół. Wykorzystaj więc właściwości, jakie posiada znana i często wykorzystywana w kuchni - cebula. Wywar z tej rośliny działa nie tylko ochronnie, ale również zapobiegawczo, przed niektórymi chorobami grzybiczymi. Jak go przygotować?

  1. Zalej 10 l wody około 70 g cebuli.
  2. Gotuj przez następne 30 minut.
  3. Gdy całość wystygnie, przelej mieszankę do spryskiwacza.
  4. Spryskaj wywarem rośliny, zabieg powtarzaj co ok. 3 dni.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: