Niezawodny domowy sposób na mszyce. Pomoże produkt, który masz w kuchni! Szkodniki go nienawidzą

Domowe sposoby na mszyce, to skuteczne i przede wszystkim naturalne metody walki ze szkodnikami. Owady te rozmnażają się w bardzo szybkim tempie, pokarmem dla nich jest sok z roślin. Atak mszyc może być niespodziewany i przynieść wiele szkód zarówno w ogrodzie jak i w przypadku roślin w domu. Podpowiadamy, jakie rozwiązania najlepiej zastosować.

Mszyca to jeden z owadów, który zaliczany jest do rzędu pluskwiaków. W Polsce występuje prawie 700 rodzajów, a na świecie jest ich nawet 5 tysięcy. Te roślinożerne szkodniki wyrządzają wiele szkód i atakują nasze rośliny, niszcząc je. W domu oraz w przydomowych szklarniach można je spotkać przez cały rok, zaś w ogrodzie spotkasz je wiosną i latem. Jak z nimi walczyć?

Patricia Kazadi Letnie stylizacje Patricii Kazadi pasują na każdą sylwetkę. "boskie!"

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Domowy sposób na mszyce. Wykorzystaj działanie octu i przygotuj oprysk

Zanim sięgniemy po specjalne preparaty, warto skorzystać z naturalnych i bezpiecznych rozwiązań, w postaci domowych produktów. Jednym z nich jest ocet. Jest to świetny sposób walki ze szkodnikami w ogrodzie. Wystarczy przygotować preparat, rozcieńczając ocet wraz z wodą. Najlepiej w proporcjach 1:10. Ważne, żeby nie zrobić tego odwrotnie. Mieszankę przelewamy do pojemnika i spryskujemy  zainfekowane przez mszyce rośliny.

Mszyce (zdjęcie ilustracyjne) Domowy sposób na mszyce? Pomoże oprysk z użyciem produktu za złotówkę

Oprysk na mszyce z wywaru z cebuli. Walcz i zapobiegaj naturalnie

Naturalne sposoby walki z mszycami to nie tylko tanie i łatwo dostępne rozwiązanie, ale również bezpieczne dla innych owadów. Środki chemiczne stosujmy więc w ostateczności. Te z kolei są śmiertelnym wrogiem dla pszczół. Wykorzystaj więc właściwości, jakie posiada znana i często wykorzystywana w kuchni - cebula. Wywar z tej rośliny działa nie tylko ochronnie, ale również zapobiegawczo, przed niektórymi chorobami grzybiczymi. Jak go przygotować?

  1. Zalej 10 l wody około 70 g cebuli.
  2. Gotuj przez następne 30 minut.
  3. Gdy całość wystygnie, przelej mieszankę do spryskiwacza.
  4. Spryskaj wywarem rośliny, zabieg powtarzaj co ok. 3 dni.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: