Sposób na suche i popękane pięty? Ten produkt z apteki kosztuje 10 złotych i od razu rozwiąże problem

Latem szczególnie należy dbać o swoje stopy. Nie chodzi tylko o kwestie estetyczne, ale i o to, że w odkrytych butach łatwiej o ewentualne otarcia i pęknięcia. Sposób na pękające i suche stopy trzeba wówczas znaleźć od zaraz. Znamy taki z użyciem produktu za jedyne 10 zł.

Ponieważ skóra na piętach jest grubsza niż na innych miejscach na ciele, często staje się twarda. Opieramy na stopach ciężar naszego ciała, a więc obszar ten jest bardziej podatny na "ugniatanie" i kontakt z twardym podłożem. Skóra często staje się sucha, rogowacieje i pęka. Jak temu zaradzić? Znamy sposób, który gwarantuje gładkie i piękne stopy nie tylko latem.

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Sprawdzony sposób na pękające stopy. Ta witamina to podstawa gładkiej skóry

Kiedy nasza skóra staje się twarda i zrogowaciała, najlepiej dostarczyć jej witaminy A. Tą wiedzą dysponowały już nasze babcie! Maść z witaminą A kosztuje w aptece nie więcej niż 10 złotych. Jest niezawodna i czasem wystarczy niewielka ilość, aby stopy stały się gładkie, a skóra miękka. Najlepiej działa wtedy, kiedy warstwę maści pozostawimy na noc. Wówczas dokładnie się wchłonie.

Katarzyna SkrzyneckaKatarzyna Skrzynecka na wakacjach. Fani: A dlaczego taki mocny makijaż?

Sposób na suche pięty może nie wystarczyć. Co jest najczęstszą przyczyną?

Zdarza się niestety, że maść z witaminą A nie działa. Wówczas, trzeba szukać przyczyny gdzie indziej. Pod żadnym pozorem nie można pięt szorować pumeksem, lub ścinać naskórka. W ten sposób tylko je podrażnimy, a skóra odrośnie szybciej, niż myślisz. Najlepiej będzie udać się do podologa, jeśli problem nawraca. Przyczyną twardej skóry na stopach może być bowiem:

  • Otyłość;
  • Choroby tarczycy;
  • Schorzenia skóry (np. łuszczyca, egzema, AZS);
  • Cukrzyca;
  • Zaburzenia krążenia.

Węgiel (zdjęcie ilustracyjne)Ustawa o dodatku węglowym przyjęta. Co musi zawierać wniosek?

Inne sposoby na suche i pękające pięty. W jaki sposób sobie z tym radzić?

Sprawdzony sposób na zrogowaciały naskórek to również soda oczyszczona, którą niemal każdy ma w swojej kuchni. Wystarczy potrzymać nogi w ciepłej wodzie, lub mleku przez kilkanaście minut, a potem zasypać twarde fragmenty skóry sodą. Po kilku minutach spłukać i... gotowe! Zabieg można powtarzać kilka razy w tygodniu.

Więcej o: