Dolej do wody trzy łyżki tego produktu i umyj podłogę. Lśniące panele bez smug gwarantowane

Czym myć panele podłogowe, aby zachować ich estetyczny wygląd na dłużej? Zamiast sięgać po drogie środki, wystarczą trzy łyżki produktu, który większość z nas ma w kuchni. Zapewni on panelom piękny połysk na dłużej.

Smugi, plamy, zarysowania — nasze panele są narażone na wiele czynników, które z czasem pogarszają ich wygląd. Jak temu zapobiec? Wystarczy odpowiednia pielęgnacja. W tym celu warto wypróbować środki, których na co dzień używamy w kuchni. To doskonały sposób nie tylko na oszczędność czasu, ale i pieniędzy. 

Zobacz wideo Ekopłyn do mycia szyb z czterech składników

Jak myć panele podłogowe? Najważniejsze wskazówki

Zanim zabierzemy się do mycia podłóg, musimy zebrać z paneli wszelkie zabrudzenia tj. piach czy kurz. Jeśli robimy to odkurzaczem, to pamiętajmy o specjalnej końcówce, aby nie zarysować powierzchni. Rodzaj mopa, jakiego użyjemy, nie ma większego znaczenia, ale istotna jest jedna kwestia — unikamy nadmiaru wody. Musimy więc mopa bardzo dobrze odcisnąć z jej nadmiaru. Ponadto nigdy nie nakładajmy detergentu bezpośrednio na panele. Należy go dobrze rozcieńczyć z wodą. 

Czym myć panele podłogowe? Ten trik jest niezawodny 

Jak przygotować domowy płyn do mycia podłóg? Potrzebne jest do tego jedynie 5 litrów wody, 3 łyżki octu i kilka kropki dowolnego olejku eterycznego. Taka mieszanka sprawi, że pozbędziemy się z paneli smug i zapewnimy im połysk. Olejek zniweluje natomiast nieprzyjemny zapach octu

Domowy sposób na mycie paneli podłogowych. Jest banalnie prosty

Jest także inny trik na szybkie umycie podłogi bez pozostawiania na niej smug czy zacieków. Wystarczy, że dwie tabletki do zmywarki rozpuścimy w 5 litrach ciepłej wody. Zawarty w nich środek nabłyszczający oraz enzymy rozpuszczające tłuszcze, pomogą w usunięciu zabrudzeń i kurzu na dłużej bez konieczności szorowania. 

Więcej o: