Jak prać ręczniki i w ilu stopniach? Pamiętaj o tym, a zawsze będą miękkie i pachnące

Jak prać ręczniki, aby były miękkie i pachnące? Wiele osób popełnia te popularne błędy. Warto ich uniknąć, zwłaszcza że sposoby na miękkie ręczniki są banalnie proste! Należy pamiętać, w ilu stopniach prać ręczniki i jakie produkty dodać do prania. Podpowiadamy.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki ma wpływ na wygląd i zapach swoich ręczników. Popełnianie popularnych błędów przyczynia się do tego, że są zbite, szorstkie i nie wchłaniają wody tak, jak na początku. Podpowiadamy, jak to zmienić.

Zobacz wideo Plama z truskawek na ubraniu? Podpowiemy, jak ją usunąć

Jak prać ręczniki? Temperatura prania ma duże znaczenie

Pranie ręczników w złej temperaturze wpływa na ich elastyczność. Mogą być twarde, naciągnięte, a nawet skurczyć się. Optymalna temperatura to 40 lub 60°C. Wiele osób wybiera temperaturę 90°C, która wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Ręczniki mogą wówczas się "wygotować'', co znacznie pogarsza ich miękkość i psuje strukturę włókien.

Katarzyna CichopekCichopek w komplecie za 83 zł. "Kinga Zduńska mogłaby brać przykład"

Jak prać ręczniki, aby były miękkie? Nie popełniaj tych błędów!

Podstawowym błędem, który możesz popełnić, piorąc ręczniki, jest niestosowanie zasady co za dużo- to niezdrowo. W tym przypadku zbyt wiele rzeczy w pralce oznacza mniejszą szansę na uzyskanie miękkich i pachnących ręczników. Ściśnięte, będą miały mniejszą szansę na wypranie się. Przepływ wody będzie gorszy, a mydliny osadzą się na włóknach i niedokładnie spłuczą. Przez to zapach wilgoci może być bardzo nieprzyjemny, a same ręczniki zbite i ciężkie. 

Drugim błędem jest używanie ręczników od razu po ich zakupie. Część z nich jest pokrytych specjalną chemiczną powłoką, która sprawia, że wydają się bardziej puszyste i miękkie. Pokrywając tę powłokę wodą, sprawisz, że nitki zbiją się, a ręcznik już nigdy nie będzie miękki. Najpierw go wypierz, najlepiej w pachnącym płynie z opcją zmiękczania tkanin. 

Najlepszym sposobem, aby uratować zniszczone ręczniki, lub zwyczajnie zachować ich miękkość i puchatość, dodaj do prania łyżkę sody oczyszczonej. Efekt może cię pozytywnie zaskoczyć.

Więcej o: