Trik na "piękną opaleniznę" robi furorę. Eksperci ostrzegają. To może się źle skończyć

Latem w sieci regularnie pojawia się wiele porad dotyczących opalania. Zwykle są to sposoby na to, jak przyspieszyć brązowienie skóry. W ostatnim czasie jeden z takich trików zrobił prawdziwą furorę. Według ekspertów nie jest to jednak dobry pomysł. - Siedzę z poparzonymi i pokrytymi pęcherzami ramionami - czytamy w komentarzach.
Zobacz wideo 5 sposobów na insekty

TikTok jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform na świecie, gdzie użytkowniczki oraz użytkownicy dzielą się krótkimi filmikami poruszającymi przeróżne tematy. Znajdziemy tam nie tylko układy taneczne, stylizacje, makijaże czy trendy, lecz także wiele przydatnych porad i trików. Jednak do wszystkiego trzeba podchodzić z rozsądkiem, a przed wypróbowaniem czegokolwiek zastanowić się, czy nie jest to niebezpieczne.

Sposób na "piękną opaleniznę" z TikToka robi furorę w sieci. Eksperci: "To jest niebezpieczne"

Jakiś czas temu w sieci pojawił się filmik, na którym jedna z użytkowniczek TikToka zdradziła swój sposób na "piękną opaleniznę". Nagranie do tej pory obejrzało ponad 7 mln osób. Trik polega na umieszczeniu w butelce z atomizerem balsamu nawilżającego zmieszanego z wodą i spryskiwaniu ciała taką mieszanką podczas opalania. 

Balsam nawilżający + woda = piękna opalenizna

- czytamy na filmiku.

Pod postem pojawiły się komentarze od internautek. Jedne były zachwycone trikiem, inne wręcz przeciwnie:

Proszę nosić krem przeciwsłoneczny!
Musimy tego wypróbować
Idealny trik na wakacje
Jak tu siedzę z poparzonymi i pokrytymi pęcherzami ramionami pokrytymi słońcem... proszę nakładajcie krem do opalania

- czytamy. - To nie jest krem do opalania domowej roboty, ani substytut kremu przeciwsłonecznego! To nawilża. Oprócz tego zastosowaliśmy krem do opalania - wyjaśniła w komentarzach autorka filmiku.

- To jest niebezpieczne. Ekspozycja na słońce w taki sposób bez ochrony może poważnie zwiększyć ryzyko oparzeń słonecznych, które mogą prowadzić do czerniaka, czyli raka skóry. Zalecamy nakładanie kremu z SPF 30 lub wyższym na 15 minut przed wyjściem na słońce - powiedzieli eksperci z "Just My Look" w rozmowie z "Mirror".

Więcej o: