Imiona przynoszące szczęście. Warto je nadać dziecku. Osoby, które je noszą żyją w dobrobycie

Poznaj imiona, które według legend przynoszą szczęście w życiu. Osoby, które je noszą z łatwością pokonują przeszkody na swojej drodze i osiągają wiele sukcesów. Rzadko też mają powody, żeby narzekać z powodu niezadowolenia. Kto należy do grona szczęśliwców?

Zastanawiasz się jakie imię nadać dziecku, żeby miało łatwo w życiu i dobrze się mu wiodło? Być może jesteś też posiadaczem jednego z tych imion. Oto grona prawdziwych szczęśliwców, którym pisane jest szczęśliwe życie.

Zobacz wideo Urodziny Quizów - odgadniesz zaszyfrowane imiona i nazwiska znanych Polaków?

Męskie imiona przynoszące szczęście. Kim są osoby, które cieszą się sukcesami we wszelkich aspektach życia?

Wszystkie imiona są piękne i każde z nich na swój sposób unikatowe. Niektóre źródła oraz legendy podpowiadają, że niektóre z nich zwiastują szczęście oraz dobrobyt w życiu. Jaki męskie imiona są skazane na pomyślny los?

  1. Edmund to imię pochodzące z języka angielskiego. Posiadało go wiele monarchów oraz świętych. Niektórzy uważają je za dobry zwiastun dla chłopca. Oznacza on "obrońcę dobra" oraz "sprawującego opiekę".
  2. Aleksander to imię pochodzenia greckiego. Oznacza osobę, która otacza troską innych oraz broni ich.
  3. Ryszard również należy do grona szczęśliwców. Imię to oznacza kogoś "potężnego oraz bogatego".
  4. Jerzy to imię pochodzenia greckiego i oznacza "rolnik" oraz "pracownik ziemny". Wiele posiadaczy tego imienia odniosło spektakularne sukcesy.
  5. Feliks to imię oznaczające "szczęśliwy oraz łaskawy". Jest to zwiastun pomyślnego i szczęśliwego życia.

Żeńskie imiona przynoszące szczęście. Które są zwiastunem pomyślnego życia?

Już nasi przodkowie wierzyli w moc imion oraz to co za sobą niosą. Ponadto ważne jest, żebyśmy czuli się z nim komfortowo i w pewnym stopniu, pasowało do osobowości. Kto należy do żeńskiego grona szczęśliwców?

  1. Edyta to imię pochodzące z języka starogermańskiego. Składa się z dwóch członów oznaczających "pomyślność" oraz "walkę". Posiadaczki tego imienia to szczęśliwe kobiety.
  2. Felicja, czyli żeński odpowiednik imienia Feliks. Pochodzi od tego samego słowa, które oznacza szczęście oraz życzliwość.
  3. Beata wywodzi się z języka łacińskiego. Oznacza kogoś "błogosławionego" oraz "szczęśliwego". Posiadaczkom tego imienia los sprzyja.
  4. Faustyna to niezwykłe imię oznaczające "błogi" oraz "pomyślny". Kobiety z tym imieniem wiodą szczęśliwe życie.
  5. Olga to imię pochodzenia wschodniosłowiańskiego. Polskim odpowiednikiem jest imię Helga. Oznacza osobę "cieszącą się szczęściem oraz pomyślnością".

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: