Jak ochłodzić się w upalne dni? Ten sposób stał się hitem Internetu. Banalnie prosty

Fala wakacyjnych upałów to utrapienie dla każdego z nas. Wysokie temperatury przeszkadzają w codziennych obowiązkach, a w ekstremalnych przypadkach mogą nawet zagrozić zdrowiu. Jak skutecznie ochłodzić się w upalne dni?

Z medycznego punktu widzenia, ochładzanie organizmu podczas wysokich temperatur jest bardzo ważne. Upały często mogą być powodem bólu i zawrotów głowy lub ogólnego zmęczenia. Szczególnie narażone są oczywiście osoby starsze oraz dzieci, jednak odpowiednie i skuteczne schłodzenie przyda się każdemu z nas. Przedstawione sposoby z pewnością ułatwią funkcjonowanie podczas gorących, wakacyjnych dni. 

Sposób na ochłodzenie organizmu podczas letnich upałów. Prosta i szybka metoda

Jednym ze sposobów radzenia sobie z upałami jest schłodzenie swojej piżamy. Około dwie godziny przed snem warto umieścić w lodówce ubranie zawinięte w folię. Oprócz tego, że będzie ono chłodne i przyjemne do założenia, niska temperatura zwalczy szkodliwe bakterie i niewidoczne dla oka pasożyty, które znajdują się na naszej piżamie. Dzięki tej metodzie upalne dni staną się bardziej znośne. 

Najważniejsza czynność podczas gorących dni. Woda, woda i jeszcze raz woda 

Podczas letnich upałów, każdy z nas wydziela o wiele więcej potu niż zazwyczaj. Wraz z tym pozbywamy się cennych mikroelementów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Picie minimum 2,5 litra wody dziennie pomoże schłodzić ciało od wewnątrz. Oprócz tego warto ograniczyć spożywanie płynów zakwaszających, takich jak kawa czy alkohol.

Ochłodzenie pomieszczenia także pomoże podczas wysokich temperatur. Banalny sposób 

Aby ograniczyć nagrzewanie się pomieszczenia, należy w ciągu dnia zasłonić wszystkie okna roletami lub zasłonami. Najlepiej sprawdzą się te dwuwarstwowe, a w przypadku zasłon - grube i białe tkaniny. Zbawienne może okazać się również nawilżenie powietrza. W tym celu idealnie sprawdzą się mokre ręczniki pozostawione na kaloryferach. 

Więcej o: