Czym wyczyścić dywan, aby wyglądał jak nowy? Wystarczy szklanka produktu, który masz w kuchni

Jak wyczyścić dywan skutecznie i domowymi sposobami? Przydadzą się produkty, które znajdziesz w kuchni. Jeden z nich kosztuje tylko 5 złotych, a czyszcząc dywan z jego użyciem, zrobisz to całkowicie na sucho! Oto sprawdzone sposoby na doczyszczenie dywanu.

Pranie dywanów nie odbywa się tak często, jak pranie innych rzeczy w domu. Zazwyczaj robimy to dopiero wtedy, jeśli dywan ubrudzi się niespodziewanie i istnieje ryzyko, że już nie odzyska dawnego wyglądu. Wbrew pozorom, aby dywan był czysty, nie musisz stosować drogich środków chemicznych. Znamy inne metody, z których jedna nie wymaga nawet użycia wody! Są niezawodne i tanie.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Czym wyczyścić dywan szybko i skutecznie? Sposób z octem

Kontrowersyjny, ale bardzo skuteczny sposób to ten z użyciem octu. Wystarczy proszek do prania dywanów, ocet i woda. Zmieszaj je ze sobą i poczekaj, aż powstanie "papka". Następnie nanieś ją na plamę i pozostaw na kilkanaście, nawet do kilkudziesięciu minut. Po tym czasie odkurz miejsce, na którym znajdowała się plama. Jeśli masz problem z octowym zapachem- użyj eterycznego, bezbarwnego olejku.

Czym wyczyścić dywan, aby wyglądał jak nowy? Spróbuj metody na sucho

Pranie dywanu na sucho jest możliwym, tanim i skutecznym sposobem. Dodatkowo nie wydasz na ten patent dużo pieniędzy, ponieważ użyjesz kilku produktów, które masz w domu. Jeden z nich to skrobia ziemniaczana. Idealna do lepienia klusek, ale i do czyszczenia dywanów. Wystarczy, że zmieszasz 2 szklanki skrobi ziemniaczanej z 5 łyżkami płatków i wymieszasz. Tak sporządzoną mieszankę wmasuj w miejsca, w których dywan się ubrudził. Dokładnie przeczesz jego włosie i pozostaw na około 30 minut. Po tym czasie pozostaje odkurzyć dywan i wytrzepać, aby nie pozostały na nim ślady po praniu na sucho. Czynność można powtarzać wielokrotnie, a dywan niezależnie od koloru, nie będzie blaknął. Świetnym sposobem będzie też naniesienie na dywan pasty z sody oczyszczonej, a w przypadku jasnych dywanów- użycie wody utlenionej zmieszanej z jedną z domowych past do czyszczenia.

Zobacz wideo oprysk na rośliny
Więcej o: