Jak pozbyć się kamienia z szyby prysznicowej? Trik bez szorowania sprawi, że będzie lśnić jak nowa!

Jak pozbyć się kamienia z szyby prysznicowej szybko i skutecznie? Nie musisz jej szorować, aby ślady zeszły ze ścianek. Wystarczą podstawowe produkty, które masz w domu. Przejrzyste i lśniące ściany kabiny prysznicowej będą wyglądały zupełnie jak nowe.

Kabina prysznicowa zazwyczaj jest przezroczysta i lśniąca. Idealnie wpasowuje się w styl każdej łazienki, jednak jest jeden minus- trzeba regularnie ją czyścić, aby nie osadzał się na niej kamień i brud. Mydliny i twarda woda niestety nie pomagają w tym przypadku. Szyby szybko stają się szare i matowe. Znamy sposób, jak temu zaradzić. Jest tani, domowy i bardzo skuteczny.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Ten sposób jest niezawodny

Podczas mycia prysznica warto zadbać o to, aby nie tylko wyczyścić kabinę szybko i skutecznie, ale też, żeby efekt czystości pozostał na długo. Sprawdzony, domowy patent to użycie octu! W połączeniu z wodą w proporcjach 1:1 znakomicie poradzi sobie z kamieniem. Możesz wlać go do spryskiwacza, dodając też np. soku z cytryny, aby nieco załagodzić intensywny zapach. Spryskaną kabinę pozostaw tak na około kilka minut. Dopiero po tym czasie przejdź do przecierania szmatką. Pamiętaj, aby użyć takiej, niepozostawiającej śladów i pyłków.

Jak pozbyć się kamienia? Skuteczny sposób na wyczyszczenie kabiny bez szorowania

Drugi sposób, który wymaga użycia produktu z twojej kuchni, to czyszczenie kabiny prysznicowej z użyciem sody oczyszczonej. Wymieszaj ją z wodą utlenioną i podobnie, jak w triku z wodą, rozpyl na szyby. Ta metoda nie tylko szybko wyczyści szybę, ale woda utleniona dodatkowo nada ścianom kabiny połysk! Soda stworzy barierę ochronną, która sprawi, że pozostaną czyste na długo.

Ostatni sposób, który już wymaga nieco większego wydatku, to użycie płynu do mycia naczyń. Ten również znakomicie sprawdzi się przy czyszczeniu kabiny. Użyj go parę kropel i nanieś na gąbkę, lub ścierkę. Potem opłucz i przetrzyj ściany raz jeszcze okrężnymi ruchami.

Zobacz wideo osad w toalecie
Więcej o: