Jak i kiedy sadzić hortensje w ogrodzie, żeby bujnie kwitły? Pobudź krzewy do wzrostu

Zachwycające wyglądem kwitnące krzewy, które można spotkać w wielu ogrodach to właśnie hortensje. Bukietowe, krzewiaste i ogrodowe odmiany to najpopularniejsze rodzaje. Jak dbać, kiedy sadzić? Zobacz niezbędne i praktyczne informacje.

Chcąc co roku zachwycać się wyglądem pięknie kwitnącej hortensji, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację i okres sadzenia. W zależności od odmiany sposób dbania o roślinę różni się, lecz kwestia terminów jest zbliżona. W ogrodach najczęściej uprawiamy trzy gatunki: ogrodowe, bukietowe i krzewiaste. Sprawdź, jak zapewnić sobie jak największą obfitość plonów.

Doda Doda dodała relację prosto z łóżka! Na próżno dopatrywać się piżamy

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Kiedy sadzić hortensje? Poznaj najkorzystniejszy czas

Najlepszym czasem do sadzenia hortensji to okres wiosny i jesieni. Ważne, żeby robić to w trakcie pochmurnych, lecz nie zimnych dni. Chodzi o złą tolerancję kwiatów na niskie temperatury. Lepiej więc nie zwlekać, aż do pojawienia się pierwszych przymrozków. Jesienią lepiej posadź roślinę podczas cieplejszych dni września bądź października. Sadzonka będzie miała wtedy odpowiednią ilość czasu na ukorzenienie się i aklimatyzację przed zimą.

sadzenie Kiedy sadzić truskawki, aby zebrać najlepsze plony?

Kiedy przyciąć hortensje? Ta czynność wpłynie na wygląd krzewów

Ważną kwestią, jeżeli chcemy cieszyć się pięknymi kwiatami hortensji co roku, jest również przycinanie. W przypadku hortensji najlepiej jest to robić pod koniec zimy oraz wczesną wiosną. W okresie wiosennym zrób to od końca lutego, aż do początku kwietnia, kiedy krzewy nie mają jeszcze liści. Przycinanie hortensji najlepiej robić przy dodatnich temperaturach oraz gdy masz pewność, że wkrótce nie nadejdą mrozy. Co kilka lat, warto całkowicie wyciąć najstarsze pędy. Krzew wypuści wtedy młode i silne pędy.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: