Zapomnij o skrobaniu zaschniętego brudu! Czyszczenie piekarnika tabletkami do zmywarki rozwiąże problem

Już nigdy więcej nie będziesz musiała skrobać zaschniętego brudu. Postaw na czyszczenie piekarnika tabletkami do zmywarki. Ten sprytny trik pozbędzie się przypaleń i zanieczyszczeń szybko i bez wysiłku.

Czyszczenie piekarnika to często największa zmora podczas domowych porządków. Zwłaszcza jeżeli przytrafiło się nam coś przypalić w tym urządzeniu, bywa to wyzwanie, na które trzeba poświęcić wiele czasu. Istnieje jednak jeden prosty tik, dzięki któremu zaoszczędzisz czas i energie a twój piekarnik będzie lśnił. Wykorzystaj w tym celu tabletkę do zmywarki.

Zobacz wideo żółty osad na ubikacji

Doda Doda dodała relację prosto z łóżka! Na próżno dopatrywać się piżamy

Czyszczenie piekarnika tabletkami do zmywarki

Do tego sprytnego triku potrzebujemy jedynie tabletki do zmywarki, żaroodpornego naczynia i gorącej wody. To wystarczy, aby nasz piekarnik lśnił czystością. Jak to prawidłowo wykonać? Oto instrukcja:

  1. Nastawiamy piekarnika na 100 stopni Celsjusza.
  2. Jedną tabletkę do zmywarki umieszczamy w naczyniu żaroodpornym lub w blaszce do pieczenia.
  3. Tabletkę zalewamy gorącą wodą tak, aby ją w połowie zakryła.
  4. Całość pozostawiamy na około dwie godziny.
  5. Po upłynięciu wyznaczonego czasu wyjmujemy wszystko z urządzenia.
  6. Wnętrze piekarnika wycieramy do sucha ręcznikiem papierowym lub miękką ściereczką.

Czyszczenie blachy piekarnika tabletką do zmywarki

Często nie tylko samo urządzenie potrzebuje generalnego czyszczenia, ale również znajdująca się w nim blacha. Aby ponownie wyglądała jak nowa, również możemy użyć tabletki do zmywarki. Technika jej użycia będzie już jednak bardziej tradycyjna. Wystarczy umieścić blachę, która wymaga odświeżenia w zmywarce. Wybierz program z temperaturą 65 stopni Celsjusza. Aby dokładnie pozbyć się resztek tłuszczu, lepiej wybrać tryb wstępnego namaczania lub tryb płukania, który jest odpowiedni do bardzo brudnych naczyń.

Jak podlewać pelargonie? Jak podlewać pelargonie latem? Dzięki tym metodom kwiaty będą bujne

Co można myć  zmywarce? Nie muszą być to tylko naczynia

Jeżeli chcemy zaoszczędzić jeszcze więcej czasu przy domowych porządkach, możemy wykorzystać niedoceniony potencjał zmywarki i jej tabletek. Okazuje się, że w tym urządzeniu domyć możemy nie tylko naczynia czy garnki. Bez problemu umieść tam plastikowe zabawki dziecka, maty piankowe, kratki wentylacyjne, wazony czy półki i szuflady z lodówki.

Więcej o: