Mężczyźni testowali symulator okresu. Ich reakcja mówi więcej niż tysiąc słów

Ból podczas miesiączki niektóre kobiety wręcz paraliżuje. Często mężczyźni tego nie rozumieją i bagatelizują problem, mówiąc "daj spokój, na pewno nie boli aż tak bardzo". Kanadyjską firmę Somedays postanowiła pokazać kilku śmiałkom, z czym muszą zmagać się kobiety w trakcie okresu. Reakcja ochotników mówi sama za siebie.

Grupa ochotników postanowiła poddać się eksperymentowi. Dzięki symulatorowi miesiączki mogli sprawdzić, z jakim bólem co miesiąc zmagają się kobiety. Pomysł wyszedł od kanadyjskiej firmy Somedays, która działa na rzecz walki ze stygmatyzacją miesiączki i związanych z nią dolegliwości. 

Zobacz wideo Cykl miesiączkowy - ile trwa i kiedy wypadają dni płodne?

Mężczyźni przetestowali symulator okresu

Każdy z mężczyzn, który chciał sprawdzić, jak wygląda ból podczas okresu, usiadł na krześle, a do jego podbrzusza przymocowano urządzenie symulujące bóle miesiączkowe. Osoba sterująca urządzeniem wyjaśniła, że skala jest od 1 do 10. Na nagraniu słyszymy, że przeciętna kobieta doświadcza bólu, jaki pojawia się między poziomem piątym a dziesiątym, czyli ostatnim.  

Okazuje się, że wielu mężczyzn nie kryło bólu już przy o wiele niższych poziomach. Niektórzy skręcali się na krześle, a kiedy mieli wstać, twierdzili, że w tej pozycji ból jest jeszcze większy.

Dlaczego to tak boli? Jak wy to wytrzymujecie? 

- pytali.

Ci, którzy brali udział w eksperymencie z partnerkami, pytali je o to, jakim cudem radzą sobie z takimi skurczami co miesiąc. Tym samym przyznali, że gdyby oni mieli przechodzić regularnie takie tortury, od razu braliby wolne od pracy i spędzili dzień w łóżku. 

Internautki wyraziły swoją opinię 

Pod nagraniami na TikToku kobiety z całego świata skomentowały to doświadczenie. Wiele było jednogłośne, że taki eksperyment powinien przejść każdy.

Chcę, żeby ktoś mi też powiedział „dobra robota", kiedy przechodzę przez te skurcze. 
Z pewnością ci mężczyźni zmienili swoje podejście do okresu ich dziewczyn.
Te filmy są jedyną rzeczą, która pozwala mi przejść przez mój obecny cykl. Dziękuję. 

- pisały.

A wy co myślicie o takim eksperymencie? 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: