Jak wyczyścić rolety, żeby ich nie zniszczyć? Genialny trik na pozbycie się kurzu i brudu

Jak wyczyścić rolety? Dzień i noc- te dwie funkcje wymagają osobnych technik czyszczenia, które wcale nie należą do trudnych. Wyczyścisz rolety domowymi sposobami, ale wymaga to cierpliwości. Tłumaczymy, jak pozbawić je brudu i kurzu.

Jak pozbyć się kurzu i brudu z rolet? To zdecydowanie bardziej nowoczesne rozwiązanie niż firanki, ma swoich zwolenników i przeciwników. Rolety mogą mieć funkcję dzień noc, a w zależności od ułożenia ich segmentów, mogą brudzić się od kurzu w różny sposób. Bywa, że są wykonane z delikatnego tworzywa. Jak zatem je czyścić, aby nie były siedliskiem bakterii? Tłumaczymy.

Zobacz wideo Cieniowanie oka łyżką, eyeliner w dowolnym kolorze, podrasowanie tuszu do rzęs - testujemy znane triki

Jak wyczyścić rolety z funkcją dzień noc? Szczególnie na nie uważaj

Rolety dzień noc, to rolety, które pozwalają na dostosowanie światła wpadającego przez okno, do pory dnia i warunków panujących w mieszkaniu. Kiedy słońce świeci zbyt mocno, bez trudu zaciemnisz pomieszczenie. Kiedy panuje w nim półmrok, np. rano- bez trudu wpuścisz promienie słońca. Takie rolety są bardzo delikatne i aby ich nie uszkodzić, warto dokładnie obadać sposób ich czyszczenia.

Monika OlejnikOlejnik zachwyca figurą. Jej strój jest dla pań w każdym wieku

Czyszczenie rolet krok po kroku. Użyj octu i patyczków kosmetycznych

Czyszczenie rolet trzeba odbyć krok po kroku. Pierwsza faza, to pozbycie się kurzu. Najmniejszą końcówką od odkurzacza dokładnie przesuń po każdym segmencie. Spróbuj to zrobić zarówno z jednej, jak i z drugiej strony, regulując roletę specjalnym sznurkiem. Kiedy wstępne odkurzanie masz już za sobą, zrób roztwór wody z octem, znany już z innych trików do sprzątania mieszkania. Wyposaż się w ściereczkę z mikrofibry i patyczki kosmetyczne. Zamoczone w roztworze posłużą ci do precyzyjnego doczyszczenia poszczególnych elementów rolety. Przydatne narzędzia, to również miotełki, szczotki, oraz wałek do czyszczenia ubrań, który łatwo da się wetknąć między części rolety.

Pielęgnacja monsteryMonstera: jak dbać o ten kwiat w domowych warunkach?

Jak wyczyścić rolety dzień noc i nie tylko, kiedy zabrudzenia są niewielkie?

Niezależnie od funkcji rolet, jeśli pojawią się na nich bardzo niewielkie zabrudzenia, możesz użyć gumki do ścierania, popularnej przy zajęciach plastycznych. Po prostu przetrzyj rolety w miejscu zabrudzenia i zobaczy, czy zabrudzenie zniknęło. Będziesz mieć pewność, że nie uszkodzisz tworzywa.

Zobacz wideo porady ogrodowe
Więcej o: