Pamiętacie dziewczynkę z "Titanica"? Miała zaledwie 8 lat, gdy zagrała z Leonardo DiCaprio

Choć w "Titanicu" zagrała jedynie krótką rolę epizodyczną, to wielu widzów pamięta uroczą Corę, która na pokładzie statku tańczyła z Jackiem Dawsonem, w którego wcielał się Leonardo DiCaprio. Jak zmieniła się przez te lata dziewczynka? Alex Owens-Sarno ma już obecnie 33 lata.

Z pewnością wielu widzów pamięta scenę, w której Rose (Kate Winslet) ucieka od swojego narzeczonego, aby potajemnie spotkać się z Jackiem (Leonardo DiCaprio). Mężczyzna zabiera ją na potańcówkę, która odbywa się na pokładzie III klasy. Na jednym z kadrów widać przeuroczą dziewczynkę o imieniu Cora. Jak dzisiaj wygląda? 

 

Cora z filmu "Titanic". W kultowej produkcji zagrała mając 8 lat 

O rolę Cory ubiegała się zarówno Alex Owens-Sarno, jak i jej siostra. Mama zabrała bowiem córki na casting, a ostatecznie w produkcji pojawiły się we trójkę. 8-letnia wówczas dziewczynka nie kryła radości. Po latach wspominała, że płakała ze szczęścia i biegała po całym domu. Pojawiła się w zaledwie jednej scenie, ale zapadła milionom widzów w pamięć. Początkowo było ich zdecydowanie więcej, ale ostatecznie usunięto je w postprodukcji. 

Wspominała także, że DiCaprio, u boku którego zagrała, był dla niej wyjątkowo miły. - Leonardo między scenami zamawiał dla mnie masło orzechowe i kanapki z galaretką — mówiła w Buzzfeed.com. - Między scenami tańczył wokół kamer, próbując mnie rozśmieszyć.

Były niestety również ciemniejsze strony rozpoznawalności. W 2018 roku Alex przyznała, że ludzie podchodzili do niej na ulicy i prosili ją o autograf, co było dla niej dość trudne ze względu na jej wiek. 

 

Jak wygląda dziś urocza dziewczynka z "Titanica"?

Obecnie Alex Owens-Sarno ma 33 lata. Nadal jest związana z kinematografią. Nie grywa już jednak w filmach, a je produkuje. Zajmuje się także pisaniem i zdarza się jej występować w improwizacjach i skeczach komediowych. 

 
 
Więcej o: