Jak szybko się opalić na słońcu? Jedz produkty z tym składnikiem. Domowe sposoby na zdrową opaleniznę

Jedziesz na wyczekiwany wakacyjny urlop i chcesz wiedzieć, jak szybko się opalić na słońcu? Domowe sposoby to klucz do sukcesu. Są naturalne i przyniosą również inne, dobroczynne dla organizmu efekty. Podpowiadamy, jak uzyskać wakacyjną opaleniznę.

Lato to okres kiedy pragniemy korzystać z działania promieni słonecznych i uzyskać piękną, złocistą opaleniznę. W końcu jest to jeden z wakacyjnych symboli. Skóra jest rozświetlona, a nasza samoocena wyższa. Jak opalić się szybko i bezpiecznie? Skorzystaj z domowych sposobów, lecz wiedz, że nie sprawdzą się w każdym przypadku. Pamiętaj również o nakładaniu filtrów SPF chroniących skórę przed poparzeniami słonecznymi.

Zobacz wideo Poparzona słońcem skóra daje się we znaki? Są trzy skuteczne sposoby na uśmierzenie bólu po opalaniu

Jak szybko opalić się na brązowo nad morzem? Najważniejsze zasady podczas ekspozycji na słońce

Skóra, która nie jest przyzwyczajona do opalania, będzie bardziej podatna na oparzenia. Sprzyjająca aura oraz wysokie temperatury zachęcają do intensywnego wystawiania się na słońce. Przez pierwsze dni lepiej jest zachować szczególną ostrożność. Leżenie, które trwa nawet kilka godzin, może skończyć się niechcianymi i bolącymi skutkami. Należy również unikać opalania się w południowych godzinach, kiedy promienie słoneczne są najbardziej intensywne.

Jak szybko się opalić na słońcu? Domowe sposoby pomogą uzyskać idealną opaleniznę

Ważnym etapem w uzyskaniu idealnej, letniej opalenizny jest odpowiednie przygotowanie skóry na działanie promieni słonecznych. Do domowych sposobów pozwalających na szybkie i pozbawione skutków ubocznych uzyskanie złocistego koloru skóry zalicza się:

  • miesiąc przed planowanym wyjazdem zacznij regularnie spożywać produkty bogate w beta-karoten. Składnik ten znajdziesz w sokach z marchwi, brzoskwiń, a także takich warzywach jak papryka, pomidor, szpinak czy dynia.
  • kilka dni przed planowaną ekspozycją na słońce wykonaj peeling całego ciała. Pozbędziesz się w ten sposób martwego naskórka.
  • zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry od zewnątrz oraz wewnątrz. Pij odpowiednią ilość wody oraz regularnie nakładaj balsam, przynajmniej miesiąc wcześniej. Przygotowana skóra będzie łatwiej łapała promienie słoneczne, a opalenizna utrzyma się przez dłuższy okres.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: