Jak pozbyć się much z domu? Ta pułapka działa lepiej niż moskitiera! Jest banalnie prosta

Nic tak nie zakłóca odpoczynku jak... mucha latająca po całym domu. Jej uciążliwe bzyczenie bywa nie do zniesienia, a w dodatku może ona roznosić zarazki. Warto zatem znać kilka sprawdzonych sposób na to, jak pozbyć się much z domu.

Resztki jedzenia czy nadpsute owoce i warzywa przyciągają muchy jak magnes. W pierwszej kolejności powinniśmy zatem pozbyć się rzeczy, które zwabiają je do naszego domu i zadbać o utrzymanie kuchennych blatów w czystości. Mamy też kilka sprawdzonych trików, które mogą zapobiec ich niechcianym wizytom. Są banalnie proste i szybkie w przygotowaniu, a poradzą sobie równie dobrze z problemem jak zamontowana moskitiera. 

Monika Olejnik Olejnik zachwyca figurą. Jej strój jest dla pań w każdym wieku

Zobacz wideo 5 sposobów na insekty

Prosta pułapka na muchy. Przygotujesz ją w kilka minut 

Chcąc przygotować pułapkę, będziemy potrzebowali woreczka strunowego, kilka monet i wody. Musimy bowiem jedynie umieścić w woreczku monety, zalać je wodą, a całość szczelnie zamknąć. Taki odstraszacz najlepiej sprawdzi się przy drzwiach balkonowych lub wejściu na taras. Co w ten sposób zyskamy? Muchy potraktują taką pułapkę jako przeszkodę nie do pokonania i zaczną omijać nasz dom z daleka

Jak się pozbyć much? Ta mieszanka rozwiąże problem na dobre 

Wciąż musimy natomiast zabezpieczyć jakoś okna. Na to również jest jednak sposób, a mianowicie olejek zapachowy i woda. Już kilka kropel oleju miętowego lub o zapachu trawy cytrynowej wymieszanego z wodą, zniechęci owady do zbliżania się do okien. Roztwór wystarczy przelać to butelki z atomizerem i spryskać nim firanki

Budleja Budleja - kiedy sadzić "krzewy motyli"? To sekret gęstych kwiatostanów

Co odstrasza muchy? Warto mieć tę roślinę w swoim domu 

Chcąc wzmocnić efekt wyżej wspomnianego środka z wody i olejku, możemy ustawić przy oknie doniczkę z... bazylią. Jest to jeden z zapachów, którego muchy nie znoszą. Dodatkowo zyskamy aromatyczną przyprawę, którą będziemy mogli wykorzystać w kuchni. 

Więcej o: