To najlepsza naturalna metoda walki z komarami! Usuwa nawet 20 tys. owadów na dobę

W sezonie letnim komary bywają prawdziwy utrapieniem i plagą. Aby pozbyć się ich z domu i ogrodu wykorzystujemy wiele metod naturalnych lub chemicznych. Wszystkie one jednak mogą nie działać tak skutecznie jak ta, dzięki której w ciągu doby znika 20 tys. tych owadów.

W internecie możemy znaleźć wiele metod na pozbycie się komarów ze swojego najbliższego otoczenia. Jeżeli jednak lubimy postępować ekologicznie i zgodnie z naturą wato zastosować działanie długofalowe, które przyniesie korzyść całej okolicy.

Monika OlejnikOlejnik zachwyca figurą. Jej strój jest dla pań w każdym wieku

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Ptaki jerzyki, czyli najlepszy sposób na komary

Jerzyk zwyczajny to ptak o ciemnym upierzeniu z białą plamą na podbródku, o sylwetce podobnej do jaskółki. Samiec i samica w tym przypadku nie różnią się od siebie. Skrzydła mają bardzo długie, zaostrzone, o sierpowatym kształcie a ogon jest rozwidlony. Nogi bardzo krótkie, uniemożliwiające poruszanie się po ziemi, ale zaopatrzone są w pazurki, co umożliwia ptakowi czepianie się pionowych powierzchni muru czy skały.

Jerzyk zjada nawet 20 tys. komarów w ciągu doby

Niepozorne jerzyki są bardzo wydajne jeśli chodzi o redukowanie liczby drobnych i uporczywych owadów latających. Jeden osobnik tego ptaka w ciągu doby może zjeść ich nawet do 20 tys. Podstawą ich jadłospisu są komary, meszki i muchy. Aby to wykorzystać, możemy zaprosić tego ptaka w swoją okolicę.

Jak podlewać pelargonie?Jak podlewać pelargonie latem? Dzięki tym metodom kwiaty będą bujne

Jak zaprosić jerzyka do swojego ogrodu?

Jerzyki przystosowały się dożycia w naszym środowisku. Pierwotnie jerzyki gniazdowały w dziuplach starych drzew albo szczelinach skał w stromych urwiskach i przepaściach. Teraz zasiedlają nasze bloki. Osiedlają się we wszelkich szczelinach w elewacji. Aby jerzyki zamieszkały akurat w naszej okolicy, możemy zachęcić je, montując specjalne budki lęgowe.

Taką budkę dla jerzyka można zrobić samodzielnie. Powinna mieć ona odpowiednie wymiary:

  • boki domku odpowiednio 34 i 18 cm,
  • wysokość na 20 cm, z odległością od otworu wlotowego do dolnej krawędzi o długości 5 cm,
  • owalny otwór wlotowy powinien mieć wymiary 6,5 x 3,5 cm.

Budka powinna być umieszczona jak najwyżej, na ścianie innej niż południowa w terminie od kwietnia do maja. Szanse na zasiedlenie budki można zwiększyć, wieszając kilka obok siebie, ponieważ jerzyki chętnie gniazdują w koloniach i poprzez odtwarzanie przy niej głosu tego gatunku.

Więcej o: