Jak wyprostować włosy bez prostownicy? Znamy aż 3 sposoby! Pasma będą po nich gładkie i lśniące

Zastanawiasz się jak wyprostować włosy bez prostownicy? Wszyscy bardzo przyzwyczailiśmy się do tego urządzenia, lecz nie jest ono niezbędne, by uzyskać gładką taflę naszych pasm. Przedstawimy dziś aż trzy inne równie skuteczne sposoby.

Proste i gładkie włosy to marzenie wielu kobiet. Aby jednak nasza fryzura wyglądała tak nieskazitelnie, każdego ranka sięgamy po prostownice. Nie jest to jednak konieczne. Istnieją inne metody, które pomogą osiągnąć taki efekt.

Zobacz wideo ekologiczny oprysk na rośliny balkonowe

Jak wyprostować włosy bez prostownicy? Susz włosy w odpowiedni sposób

Jeżeli chcemy uzyskać efekt prostych włosów, bez użycia prostownicy wystarczy odpowiednio je suszyć. Podczas wykonywania tej czynności za pomocą suszarki możesz w prosty sposób sprawić, że łuski włosa się domkną, a tym samym pasma staną się ujarzmione i gładkie. Wystarczy kierować nawiew powietrza w taki sposób, żeby jego strumień owiewał je z góry (od czubka głowy) ku dołowi. Pomocne będą tu naturalne olejki jak np. migdałowy, który po nałożony w niewielkiej ilości na wilgotne włosy po myciu zadziała jak emulsja teksturująca i wygładzająca pasma.

Proste włosy bez prostownicy. Wykorzystaj szałwie

W kuchni możemy znaleźć wiele przydatnych rzeczy, które mogą pomóc w walce z niesfornymi falami. Jedną z nich jest np. szałwia. Aby wykorzystać pożądane dla nas właściwości, należy zaparzyć 2-3 torebki tych ziół w litrze wody, a gdy przestygnie, wypłukać w nim nasze włosy. Po tym zabiegu wystarczy rozczesać je na prosto i suszyć w sposób podany powyżej.

Co zamiast prostownicy do włosów? Mąka ziemniaczana, czyli krochmal

Zawiesina stworzona z mąki ziemniaczanej i wody, czyli tak zwany krochmal działa podobnie jak silikony, czyli obciąża włosy. Aby wykonać zabieg z jego wykorzystaniem, potrzebujesz:

  • łyżkę mąki ziemniaczanej
  • szklance zimnej wody
  • 3 litry wrzątku

Oba składniki mieszamy, następnie ostrożnie przelewamy do gorącej (zagotowanej) wody o objętości około 3 litrów. Trzeba energicznie mieszać, aby nie zrobiły się grudki. Gdy krochmal przestygnie, wypłucz w nim włosy. Potrzymaj go na głowie kilka minut, po czym spłucz czystą wodą i gotowe.

Więcej o: