Czym wyczyścić srebro? Tylko jeden produkt wystarczy, by wyglądało jak nowe

Wiele osób zastanawia się, czym czyścić srebro, aby pozbyć się z ulubionej biżuterii czarnego nalotu. Wystarczy natomiast jeden produkt, który nie tylko mamy w domu, ale jest też przez nas codziennie używany.

Cena za usługę czyszczenia biżuterii może wahać się od 10 do nawet 60 zł. Można tę kwotę jednak zaoszczędzić, sięgając po proste domowe sposoby. Są banalnie proste i nie zajmą nam dużo czasu, a sprawią, że ulubione kolczyki czy łańcuszek znów będą wyglądać jak nowe. 

Monika Olejnik Olejnik zachwyca figurą. Jej strój jest dla pań w każdym wieku

Zobacz wideo Ekologiczny oprysk na rośliny balkonowe

Zazwyczaj myjesz nią zęby, tym razem wetrzyj w biżuterię — czyli czym czyścić srebro

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wyczyszczenie srebra w domu jest... pasta do zębów. Nie bez powodu. Ten trik jest bowiem naprawdę niezwykle skuteczny. Wystarczy, że nałożymy trochę pasty na bawełnianą szmatkę lub szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem, a następnie delikatnie potrzemy nią biżuterię. I tyle. Później musimy już jedynie opłukać srebro pod wodą i wytrzeć. Co ważne, do czyszczenia używamy wyłącznie białej pasty bez granulek

Jak prać buty w pralce? Jak prać buty w pralce? Wystarczą te trzy triki, a będą wyglądać jak nowe

Czym wyczyścić srebro? Domowe sposoby, które przywrócą biżuterii blask 

Można też wypróbować również inne równe skuteczne sposoby na pozbycie się nieestetycznego nalotu ze srebra. Jednym z nich jest cola. Kwas zawarty w tym słodkim napoju sprawi, że wszelkie zabrudzenia z biżuterii znikną. Musimy jedynie umieścić biżuterię w szklanej miseczce i zalać ją colą do całkowitego przykrycia, a później zostawić na kilka godzin. 

Świetną metodą na czyszczenie srebra jest też folia aluminiowa, sól i gorąca woda. Miskę wykładamy dwiema warstwami folii aluminiowej, wlewamy mieszankę przygotowaną z litra gorącej wody i 5 łyżeczek soli i wkładamy biżuterię. Po kilku godzinach będzie jak nowa. Trzeba jednak pamiętać, że miska nie może być metalowa — musi być z plastiku albo szkła

Więcej o: