Jak wiele może zdziałać makijaż? Te kobiety zmieniły się nie do poznania. "To jakiś obłęd"

Znajomość kilku makijażowych trików potrafi zdziałać cuda. Odpowiednio dobrane kosmetyki mogą nas odmłodzić czy nadać naszej twarzy inny kształt. W przypadku kobiet widocznych na filmiku opublikowanym przez Kevina Freshwatera z pewnością można powiedzieć, że zmieniły się one nie do poznania.

Na Instagramie czy TikToku możemy znaleźć wiele makijażowych trików i porad. Efekty niektórych z nich robią ogromne wrażenie. Kevin Freshwater, którego na Facebooku obserwuje już 3,2 mln osób, postanowił na swoim koncie opublikować filmik z fragmentami najbardziej zaskakujących przemian dokonanych przy pomocy makijażu. 

Zobacz wideo Sprawdzamy trik z TikToka na aplikację korektora

Te kobiety zmieniły się nie do poznania. Makijaż potrafi zdziałać cuda

"Moc makijażu" - to zdanie Kevin Freshwater powtarzał najczęściej, oglądając jakiej przemiany może dokonać make-up. Jednocześnie mężczyzna stwierdził, że "to jakiś obłęd", a niektóre z kobiet "wyglądają jak zupełnie inna osoba".

Konturowanie twarzy, czyli sposób, aby nadać jej zupełnie odmienny wygląd 

Używając rozświetlacza, możemy uwypuklić najważniejsze elementy twarzy, zaś bronzerem sprawić, że będą mniej widoczne. Jak zatem przeprowadzić prawidłowo konturowanie dla osiągnięcia jak najlepszych efektów? 

  1. Zrób tzw. dzióbek, zasysając policzki. W zagłębieniu pod kośćmi policzkowymi umieść ciemniejszy pigment.
  2. Ciemniejszym pudrem lub sztyftem do konturowania, obrysuj linię włosów, w kierunku skroni. Wyszczupli to twarz i optycznie zmniejszy czoło.
  3. Nałóż też kosmetyk pędzlem po obu stronach nosa. Pociągając go dodatkowo w górę brwi, nos będzie wydawał się dłuższy i szerszy.
  4. Nałóż produkt wzdłuż szczęki i po obu stronach podbródka, a później dokładnie rozetrzyj linie w dół.
  5. Rozprowadź rozświetlacz na szczytach kości policzkowych, pod oczami, na nosie, na środku czoła i na środku podbródka.
  6. Rozetrzyj pociągnięcia na zewnątrz okrężnymi ruchami, aby złagodzić krawędzie. 

Makijaż odmładzający. Kilka kosmetyków wystarczy, aby odjąć sobie lat 

W zaciszu domowym również można wykonać efektowny i odmładzający makijaż. Należy zacząć od nałożenia pod okiem rozświetlającego korektora, aby usunąć worki pod oczami. Następnie, aby optycznie unieść powiekę, nakładamy na nią jasny cień, a w zewnętrznym kąciku oka, ciemniejszy. Przesuwamy pędzelkiem w kierunku wewnętrznego kącika, by delikatnie całość połączyć. Później wystarczy już tylko użyć tuszu do rzęs i podkreślić usta. Szminka w kolorze wiśni, głębokiego wina, czerwieni z domieszką fioletu, śliwki, ciemnych maliny czy fuksji nie tylko doda makijażowi pazura, ale też sprawi, że zęby będą wyglądały na bielsze.

Więcej o: