Pamiętacie zwycięzcę I edycji "You Can Dance"? Maciej "Gleba" Florek skradł serca widzów. Dziś ma 41 lat

W 2007 roku odbyła się pierwsza polska edycja programu "You Can Dance", której zwycięzcą został Maciej Florek o pseudonimie "Gleba". Młody tancerz zachwycił jurorów i publiczność swoim ogromnym talentem i indywidualnym stylem. Co u niego słychać w 2022 roku?

Program "You Can Dance" a dokładniej: "You Can Dance – Po prostu tańcz!" był nadawany w telewizji w Polsce w latach 2007-2012, a potem po przerwie w latach 2015-2016. Cieszył się ogromną popularnością widzów zwłaszcza dlatego, że w przeciwieństwie do innych, znanych już programów tego typu nie tyczył się śpiewu, a właśnie tańca. Prowadzącą talent show była Kinga Rusin, a potem zastąpiła ją Patrycja Kazadi. Zwycięzcą pierwszego sezonu został Maciej Florek, który na dobre zapadł w pamięć telewidzom.

Zobacz wideo Rekordowe stawki w "Tańcu z gwiazdami". Te gwiazdy zarabiały najwięcej za odcinek

Pierwsza polska edycja "You Can Dance". Maciej Florek od początku się wyróżniał

Maciej Florek od początku wyróżniał się na tle innych utalentowanych uczestników. Miał ogromny talent, charyzmę, ale i indywidualny styl, z elementami "upadków", które w artystyczny sposób urozmaicały show. Ze względu na częsty kontakt z ziemią, chłopak zyskał pseudonim "Gleba", który przywarł do niego na jeszcze długo po programie. Był jednym ze starszych uczestników, pomimo tego, że miał niewiele ponad 20 lat. Wyróżniało go jednak ogromne doświadczenie zarówno, jako tancerz, jak i choreograf.

Podczas cotygodniowych eliminacji tancerze nie tylko prezentowali się w swoich ulubionych stylach tanecznych, ale musieli także zmierzyć się z dotychczas nieznanymi dla nich krokami. Na koniec każdego odcinka mogli powalczyć w tzw. "solówkach" o miejsce w dalszych etapach programu. Co tydzień odpadała jedna osoba. W przeciwieństwie do wielu innych programów transmisja odbywała się wyłącznie na żywo.

Maciej Florek "Gleba" zwyciężył pierwszą edycję "You Can Dance". Jaka była nagroda?

Maciej "Gleba" Florek wygrał telewizyjne show, a nagroda, jaką otrzymał to 100 000 złotych oraz trzymiesięczne stypendium w Broadway Dance Center. W wielkim finale pokonał Rafała "Roofiego" Kamińskiego, oraz Annę Bosak, która co ciekawe, jest siostrą popularnego aktora. 

 

Maciej "Gleba" Florek w 2022 roku nadal jest popularny. Czym się zajmuje?

Zwycięzca pierwszej edycji nadal jest aktywnym tancerzem i choreografem. Współpracuje z teatrem muzycznym w Gdyni i na stałe mieszka w Trójmieście. Jest mężem i ojcem, a na jego profilu w mediach społecznościowych można znaleźć wiele fotografii rodzinnych. W tym roku skończył 41 lat. 

 
Więcej o: