Co sadzić w sierpniu na balkonie, aby bujnie kwitło? Te rośliny będą piękne jeszcze jesienią

Co sadzić w sierpniu na balkonie? Jeżeli chcesz w odpowiedni sposób zaaranżować tam swoją przestrzeń, warto umieścić na nim rośliny, które będą pięknie wyglądać o różnych porach roku. Jeżeli zadbasz końcem lata o tych kilka gatunków, czeka cię piękna kwitnąca jesień.

W sklepach dostępnych mamy wiele gatunków i odmian roślin, które możemy umieścić na naszym balkonie, aby udekorować nimi przestrzeń. Każda z nich ma inny okres i czas kwitnienia, dlatego warto postawić na różnorodność, aby o każdej porze roku cieszyć się kwiatami. Dziś przedstawimy te, które powinny się a nim znaleźć w sierpniu.

Zobacz wideo 5 sposobów na insekty

Jakie kwiaty sadzić w sierpniu na balkonie? Ta roślina to klasyk

Jedną z popularniejszych propozycji na późne lato i wczesną jesień są wrzosy. Ta niezwykle romantyczna roślina kwitnie od sierpnia do października. Ma kwiaty białe, różowe, fioletowe. Wysokość wrzosów zależy od odmiany. Umieszczając je na naszym balkonie, powinniśmy wybrać wzniesionym pokroju, gdyż krzewinki o płożących lub pokładających się pędach lepiej wyglądają w ogrodzie niż w doniczkach. Należy jednak pamiętać, że rośliny te wymagają słonecznego stanowiska i kwaśnego podłoża.

Co sadzić w sierpniu na balkonie? Ta propozycja może zaskoczyć

Kolejna propozycja może zaskoczyć. Początkiem sierpnia na naszym balkonie wysiać lub wysadzić możemy bowiem maciejkę. Choć roślina ta kojarzyć może się nam z kwitnieniem w miesiącach od kwietnia do lipca to bez problemu można je wydłużyć. Gdy wysiejemy tę roślinę w sierpniu, kwiatów możemy spodziewać się po koło 3 tygodniach.

Są one jednak bardzo specyficzne, przez cały dzień są zamknięte i otwierają się dopiero wieczorem, a zamykają nad ranem. Nie jest to więc roślina przesadnie dekoracyjna. Ale ma jedną absolutną zaletę – przepiękny zapach, który jest całkiem mocny i słodki, ale nie mdły. Ma drobne kwiaty o czterech płatkach, w różnych odcieniach fioletu i różu.

Jakie kwiaty na balkon w sierpniu? Mają one wyjątkowy charakter

Końcówką sierpnia na naszych balkonach pojawić mogą się chryzantemy. Choć wielu osobom kojarzą się one jedynie z obchodami dnia Wszystkich Świętych, to bez problemu mogą one zdobić także nasze domy. Istnieje wiele odmian tej rośliny i naprawdę bogata gama kolorów. Jeżeli postawimy na akurat na ten kwiat, będzie on cieszył nasze oko nawet do pierwszych przymrozków.

Więcej o: