Jak dbać o włosy latem? Najskuteczniejsze domowe sposoby na przesuszone i matowe pasma

Sposoby na przesuszone od słońca włosy mogą się przydać zwłaszcza latem, kiedy kosmyki najbardziej są narażone na zniszczenie, ze względu na wysokie temperatury. Kąpiele w morzu również nie sprzyjają ich kondycji. Jak dbać o włosy latem, aby pozostały lśniące?

Promienie słońca latem mogą wyzwalać wiele endorfin, ale nie zawsze są dobre dla skóry, a już szczególnie dla włosów. Przesuszone słońcem mogą stawać się zniszczone, suche, łamliwe i matowe. Podpowiadamy, jak tego uniknąć, a jeśli już zaczną tracić swój blask- podpowiadamy, jak go odzyskać.

Zobacz wideo Margaret ścięła włosy i pofarbowała na rudo. Podzieliła się nagraniami z wizyty u fryzjera

Sposób na lśniące włosy latem. Te rady warto zapamiętać

Zanim zaczniesz stosować określone preparaty, zastanów się, co możesz zrobić, aby uniknąć zniszczonych włosów latem. Czasem proste wskazówki mogą ocalić twoje pasma bez konieczności wydawania pieniędzy na ich ratowanie. Zapamiętaj, że włosów latem nie powinno się suszyć, a już zwłaszcza suszarką. Powinny wyschnąć same, a dodatkowe poddawanie ich strumieniom gorącego powietrza jeszcze bardziej może im zaszkodzić. Jeśli już musisz wysuszyć je w domu- staraj się stosować zimny nawiew powietrza z suszarki.

Kolejna rada to nakrycie głowy. W wyjątkowo gorące dni używaj chusty, kapelusza lub czapki. Kąpiąc się w wodzie, a zwłaszcza słonej- staraj się ich nie moczyć. Nie bez znaczenia jest też odżywianie. Złej kondycji włosów sprzyja niewłaściwa dieta, która jest oparta na półproduktach i nie zawiera witamin. Na czas lata zrezygnuj też z farbowania kosmyków. Używaj wyłącznie naturalnych preparatów do pielęgnacji włosów, lub/i tych, które zawierają filtry UV.

Jak uratować przesuszone włosy? Te naturalne produkty są niezawodne

Sposobów na uratowanie zniszczonych włosów jest wiele, ale najbardziej sprawdzony to olejowanie. W ten sposób nie tylko włosy będą nawilżone, ale i lśniące, mocne, pachnące i będą szybciej rosły. Do olejowania włosów użyj specjalnego oleju. Popularne są m.in. olej z pestek śliwki, olej z pestek malin, olej monoi, czy zwykły olej kokosowy. Działają jak filtr i regenerują. Czynność olejowania powtarzaj kilka razy w tygodniu nie tylko w wakacje. W ten sposób twoje włosy staną się bardziej odporne na działanie słońca.

Zobacz wideo jak pozbyć się żółtego osadu
Więcej o: